Skip to content

Грає на акордеоні та займається спортом: історія талановитої незрячої дівчинки з Дніпра

Грає на акордеоні та займається спортом: історія талановитої незрячої дівчинки з Дніпра

У Дніпрі 16-річна Дар’я Швець захоплює усіх навколо грою на акордеоні. На цьому таланти дніпрянки не закінчуються – вона гарно співає, займається академічним веслуванням та впевнено плаває. При цьому дівчинка з дитинства має вади зору. Проте це не заважає Дар’ї мати щільний графік, який, як сама дівчина жартома каже, наче у президента, – пише «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.

Виконуючи одну з найулюбленіших мелодій, 16-річна Дар’я Швець тисне на клавіші впевнено, виявляючи вражаючу майстерність. Її пальці знають кожну подряпинку і вигин на музичному інструменті. Проте варто зауважити, що вона грає на акордеоні, не бачачи світла з дитинства.

«Даша народилася дуже тяжка, вагою 940 грамів, на 6-му місяці вагітності. Лікарі не давали ніяких надій, що вона виживе. Коли вона народилася, ми не знали, що вона незряча. Це ми дізналися в 3 місяці, коли вона не реагувала на предмети», – розповіла мама Дар’ї Марина Швець.

Незважаючи на це, Дар’я знайшла у світі своє покликання і досягла гарних результатів. Її графік дуже насичений, включаючи навчання, музичні заняття та спорт. Вона жартома говорить, що її графік подібний до графіка президента.

«Я проводжу свій час як звичайна людина, хоча й маю досить щільний графік, що включає в себе навчання, музичні заняття та спорт. Насправді мій графік схожий на графік президента», – каже Дар’я Швець.

Грає на акордеоні та займається спортом: історія талановитої незрячої дівчинки з Дніпра

Завдяки підтримці близьких та педагогів, Дар’я швидко пристосувалася до шкільного середовища. Багато вчителів пройшли спеціальні курси, щоб навчитися ефективно взаємодіяти з Дар’єю та іншими учнями.

«Страшно було. В 5 класі прийшла дитина, абсолютно незряча. Я вперше ловила себе на думці, що не можу сказати “діти, подивіться”, бо в класі є дитина, яка дійсно не бачить. Я намагалася знаходити різні інші слова, іноді забувала, потім себе гризла за те, що такі слова сказала», – каже в.о. директора гімназії №15 Олена Ругно.

У свої 16 років Дар’я вміє пересуватися з тростиною та навіть володіє навігатором для незрячих. Вона активно відвідує корекційні заняття, де здобула багато корисних навичок.

«Я навчилася користуватися банківською картою, відправляти та отримувати посилки, робити онлайн-замовлення в АТБ, користуватися тим самим навігатором. Я навчилася робити зачіски, а також писати звичайні літери», – ділиться Дар’я.

В Україні – понад 10 000 незрячих дітей, і їм важливо бути здоровому оточенні.

«Якщо навіть виникають якісь моменти, ми одразу намагаємось зрозуміти, як вирішити цю ситуацію, і як ту дитину включити в нормальний процес, щоб вона себе відчула цінною, а в ідеалі унікальною, тому що всі дітки мають свою певну унікальність», – сказала начальниця управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради Ірина Рябоконь.

І педагоги, і друзі кажуть про Дар’ю, що вона не бачить світла, але точно є промінчиком світла для багатьох людей навколо.

Нагадаємо, раніше ми писали: Літні канікули 2024 у Дніпрі та Україні: коли відпочиватимуть діти.

Читайте також: Дітям в Україні нададуть безкоштовний відпочинок: хто отримає путівку.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: