![Як соціальне таксі стало ключем до успіху дніпровського чемпіона](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/mycollages-29-993x662.jpg)
Спортсмен з Дніпра Олександр Стельмах з дитинства живе з ДЦП. Незважаючи на це, він – чемпіон України з метання диска, пауерліфтер, легкоатлет. Наразі Сашко готується до чергових змагань. Хлопець має регулярно відвідувати тренування, але це досить складно на кріслі колісному. Як вдається не пропускати заняття – читайте в матеріалі «Наше місто».
Незважаючи на діагноз, Олександр веде активний спосіб життя. Спочатку це було плавання, потім пауерліфтинг, а зараз – легка атлетика.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/0ec0aa8c-993c-433c-b938-1f879747d165-789x662.jpg)
Минулого року Олександр здобув перемогу на чемпіонаті України з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю. У Луцьку він впевнено посів перше місце з метання диска. Не зупиняючись на досягнутому, Сашко готується до наступних змагань.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/e1d8cfba-c038-4eec-8119-c1515d8aa1ec-883x662.jpg)
– Я займаюся спортом з 10 років, – каже Олександр. – Маю 3-4 перших місця і готуюся до наступного чемпіонату України у червні. Хотів би колись стати членом збірної України.
Регулярні тренування потрібні для досягнення високих результатів у спорті, але їх відвідування не завжди легке завдання. Крісло колісне, переповнені автобуси, вартість таксі – це лише деякі з проблем, з якими стикається хлопець. Однак доля подарувала Олександру чудову можливість. Завдяки спеціально обладнаному Соціальному таксі Міського центру соціальної допомоги він може їздити на тренування і назад комфортно та безкоштовно.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/517c02b0-c983-4534-b606-ce4090737a0e-919x662.jpg)
– Послуга “Соціальне таксі” має великий попит, – зазначив директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – За 2023 рік нею скористалися 2233 особи. За ці декілька місяців 2024-го року – вже 406 осіб.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/5489a378-8159-4cd0-b6d8-ae9e04cc4191-842x662.jpg)
– Сашко по понеділках їздить на навчання у Міський центр соціальної допомоги і після цього на тренування, – каже пані Марія, мати чемпіона. – Раніше, щоб його возити, чоловіку доводилося постійно відпрошуватися з роботи, до того ж громадським транспортом з Лівого берега було просто нереально дістатися до потрібної нам локації. А з соцтаксі це дуже зручно, швидко, водії завжди уважні та ввічливі.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/09fb74bf-4859-44d8-9373-ee02c2c2cb77-993x662-1-993x662.jpg)
Сам спортсмен упевнений, що завдяки невпинній праці і оптимізму можна здійснити будь-які мрії. Він уже планує здобути золоту медаль на паралімпійських іграх.
Фото Валерія Кравченка, автора та ДМР.
Читайте також: Грає на акордеоні та займається спортом: історія талановитої незрячої дівчинки з Дніпра.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Спорт, Суспільні та соціальні новини Дніпра