Skip to content

Чи варто білити плодові дерева навесні: пояснення фахівців

Ксенія Куземко

Чи білити дерева

Раніше побілка садів та дерев була загальноприйнятою практикою. Проте, в наш час, особливо в Європі, щорічні дискусії щодо необхідності побілки викликають неабиякий подив. Існує багато думок щодо побілки дерев. Деякі люди вважають, що це необхідна процедура для захисту стовбура рослини, інші ж ставлять під сумнів її ефективність. Та чи справді це так – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на «Яскрава клумба».

Важливість побілки дерев: захист від сонця та не лише

Побілка стовбурів дерев, особливо плодових, несе в собі низку суттєвих переваг. Її головна мета – захист кори від негативного впливу сонячних променів.

Білий колір вапняного розчину, що використовується для побілки, відбиває сонячне світло, не даючи стовбурам перегріватися. Це особливо важливо для молодих саджанців, адже їх тонка кора не здатна самостійно захистити себе від опіків. Перегрів може призвести до пошкодження не лише кори, але й глибинних тканин стовбура, що негативно впливає на здоров’я та життєздатність дерева.

Захист дерев від шкідників та хвороб

Побілка стовбурів дерев – це поширена практика, яка має на меті захистити рослини від шкідників та патогенних мікроорганізмів. До складу сумішей для побілки зазвичай входять фунгіциди, вапно та інші речовини, що згубно впливають на комах-шкідників, які зимують у корі дерев. Крім того, побілка може допомогти уникнути грибкових та інших захворювань.

Традиційно побілку проводять навесні, у квітні або травні. Рекомендується обробляти усі дерева на ділянці: плодові, декоративні, старі та молоді саджанці.

Проте, користь та естетична необхідність побілки дерев – це питання, яке й досі викликає багато суперечок. Деякі садівники вважають, що весняна побілка не лише неефективна, але й шкідлива, тому її краще проводити восени. Інші ж взагалі не рекомендують білити дерева.

Мінуси

Вапно часто використовується як основний компонент у сумішах для побілки стовбурів дерев. Це може допомогти захистити дерева від шкідників, адже білий колір вапна відбиває сонячні промені, запобігаючи перегріву.

Однак важливо пам’ятати, що вапно може бути небезпечним для молодих дерев, викликаючи опіки на корі. Недосвідчені садівники часто додають занадто багато вапна до суміші, намагаючись зробити її густішою, що може призвести до опіків навіть у дорослих дерев.

Багато людей помилково вважають, що нанесення побілки в кілька шарів або використання густої суміші є кращим. Насправді, товстий шар побілки може затвердіти, порушуючи газообмін, водний баланс та світлопроникність кори. Це може призвести до затримки весняного пробудження дерев, відставання в розвитку, а в деяких випадках й до загибелі.

Фото з відкритих джерел

Раніше ми писали, бузок у Дніпрі розквітнув на місяць раніше.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: