Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Панічна атака в умовах війни: як допомогти собі та оточуючим

Як подолати панічні атаки.

Часто дихаєте, пітніють руки, не можете сконцентруватися, відчуваєте раптову тривогу та страх? Ймовірно, у вас панічна атака. Такі стани сьогодні – не рідкість. Вони починаються зненацька і збивають людину з ніг – в переносному, а іноді в буквальному сенсі. Про те, як протидіяти панічній атаці – читайте в матеріалі “Наше місто”.

-Зазвичай панічні атаки виникають як наслідок тривалого стресу й втоми,  – зазначають в НСЗУ. – Потужний прояв тривоги захоплює всі наші відчуття та на певний проміжок часу стирає зв’язок із реальністю – звідси почуття приреченості, втрата самоконтролю.

Під час війни панічні атаки почастішали навіть серед дітей та підлітків. Тож варто навчитися розрізняти симптоми і знати, як діяти, якщо ви стали свідком приступу паніки.

 лікар-психіатр з Дніпра Віктор Кокашинський
Фото з відкритих джерел

-Окрім відчуття страху, панічна атака супроводжується вегетативним компонентом, – сказав лікар-психіатр з Дніпра Віктор Кокашинський в ефірі ДніпроTV. – Це такі симптоми, як нестача повітря, сильне серцебиття, підвищення тиску. Може бути нудота, пітливість, тремтіння, головний біль. Важливі симптоми – страх смерті та страх втратити розум. 

Панічні атаки — це не окрема хвороба, а симптом, який сигналізує, що нервова система дала збій. Із панічною атакою можна впоратися самостійно, знаючи потрібні прийоми й техніки. Також важливо пам’ятати, що жодна панічна атака не закінчується смертю. Зазвичай вона минає через 5–10 хвилин.

-Існують техніки зменшення рівня тривоги. Наприклад, дихальні, найпростіша з них – “квадрат”, – пояснив Віктор Кокашинський –  Людина робить глибокий вдих через ніс протягом 4 секунд. Далі затримує дихання на 4 секунди. Видихає через рот протягом 4 секунд. І знову затримує дихання на 4 секунди. Людина може так дихати декілька хвилин. Це допомагає заспокоїтись та нормалізувати негативні прояви. Також при панічному нападі рекомендують подихати в пакет, бажано паперовий. Потрібно притиснути його до обличчя і декілька хвилин дихати в нього. Це теж заспокоює.  

Рекомендації лікаря при панічних атаках
Фото з відкритих джерел

Якщо ви в натовпі, порахуйте, наприклад, скільки людей у зелених куртках ви бачите. Або ви даєте собі установку знайти очима 10 людей у червоному одязі. Ви починаєте очима шукати, фокус ваш перемикається і ви заспокоюєтеся.

Якщо панічна атака відбувається вдома, лікарі радять підійти до стіни та торкнутися її трьома точками: плечами, сідницями і п’ятками. Треба відчути ці зони. Таким чином ви опановуєте свої емоції, повертаєте у своє тіло розум. Можна також піти на кухню й нашаткувати овочі для борщу, вимити підлогу чи з особливим завзяттям почистити зуби. Техніки фізичної активності підходять не всім, проте ви можете спробувати, а раптом вам допоможе?

Якщо є можливість, зверніться до психолога, який запропонує вам декілька технік боротьби. Через деякий час ви разом з’ясовуєте, які підходять. 

Читайте також: Найкращий район Дніпра для життя: версія містян.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: