Skip to content

Вчена з Дніпра розповіла, чи можливе руйнування дамби ДніпроГЕС та яка ймовірність повторення Каховського сценарію

Ученая из Днепра рассказала, возможно ли разрушение дамбы ДнепроГЭС и какова вероятность повторения Каховского сценария

22 березня Україна пережила одну з наймасовіших комбінованих атак росії за всю історію повномасштабної війни. Численні вибухи лунали у багатьох регіонах, у тому числі і у Дніпрі. Також армія рф вдарила по ДніпроГЕС. Загалом по ній влучили 8 ракет – більшість по машинній залі, але деякі влучили в саму греблю. Вчена з Дніпра розповіла, чи можливе руйнування дамби та які наслідки можуть чекати на Дніпропетровщину, – передає «Наше Місто» з посиланням на Суспільне.

За словами доцентки кафедри гідрогеології та інженерної геології, керівника кафедри НТУ “Дніпровська політехніка” Аліни Загриценко, росія навряд чи зможе зруйнувати греблю Дніпровської ГЕС або інших гідроелектростанцій у дніпровському каскаді за допомогою ракетних ударів, подібних до тих, що сталися на Каховській ГЕС. Вона зауважила, що Каховську ГЕС зруйнували, підірвавши її зсередини, тоді як Дніпровську ГЕС атакували ракетами ззовні. Ці споруди мають здатність витримати подібні удари.

Загриценко вказала, що наразі не було повідомлень про будь-які пошкодження саме греблі Дніпровської ГЕС. Вона також наголосила, що навіть у найгіршому випадку, якщо буде зруйнована одна з гребель у дніпровському каскаді, наслідки будуть мінімізовані.

«На Дніпровський ГЕС не було повідомлень, що є якісь пошкодження саме греблі. Так, гідроелектростанція, яка виробляє енергію – пошкодження є. Тобто вона може не виробляти електроенергію, ми можемо втратити певний об’єм води, але такі наслідки, як на Каховці, будемо сподіватися, що вони взагалі маловірогідні”, – каже вона.

За її словами, якщо відбудеться втрата фільтрації, вода буде випускатися через нижні шлюзи, а якщо відбудеться раптовий викид маси води – всі можливі ризики будуть заздалегідь враховані.

«Якщо це фільтраційні втрати і ми здатні їх пропускати, тобто відкриваємо нижче розташовані за потоком шлюзи і просто спускаємо цю воду. Якщо це не раптовий викид всієї маси. Якщо раптовий викид, знову ж таки, клас відповідальності споруд найвищий і всі ризики і площі затоплення, вони заздалегідь прораховані», – розповіла вчена.

Фото: Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, раніше ми писали: У Запоріжжі ракета влучила у тролейбус з людьми, який рухався через дамбу ГЕС.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: