Skip to content

МХП Поруч: як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя

МХП Поруч: як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя

З 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників МХП покинули офіси, виробництва й поля, щоб захищати нас на фронті. Це понад 10% працівників із військовим досвідом або кожен п’ятий фахівець. З весни 2022 року компанія почала підтримувати колег-військовослужбовців та розробляти методологію програми «МХП Поруч». Наразі це програма, яка надає індивідуальний супровід та комплексну підтримку військовим, ветеранам, їхнім родинам та тим, хто чекає близьких з війни. У межах програми компанія підтримує не тільки працівників, а й жителів громад, де присутні підприємства МХП.  

Крім цього, в МХП діє Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, як системне і комплексне рішення. Ключова роль там — координатори. Зараз їх 15,  частина з них раніше працювала з військовими та ветеранами.

Військовими, ветеранами та їхніми родинами, а також тими, хто чекає близьких з фронту на території Петриківської територіальної громади, де переважно має свої потужності птахофабрика «Оріль-Лідер», опікується Ганна Миргородська, координаторка із взаємодії з військовими та ветеранами.

«Під час служби нашого працівника підприємство зберігає за ним робоче місце та заробітну плату. На цьому підтримка не завершується, адже військові — це майбутні ветерани. І наше завдання після їхнього повернення — створити умови, виділити ресурси та розбудувати систему для їхньої ефективної реінтеграції, ꟷ говорить Ганна Миргородська, ꟷ  після повернення з фронту ми забезпечуємо ветеранам перевірку здоров’я, лікування та реабілітацію. Надаємо юридичну та психологічну підтримку. Допомагаємо з перенавчанням та адаптацією. За потреби створюємо нове робоче місце або посаду. Так понад 280 ветеранів уже отримали підтримку в межах програми МХП Поруч і повернулися до роботи. Зокрема, на птахофабриці «Оріль-Лідер» 5 таких працівників».

Координатори спільно з колегами HR, департаменту безпеки, юристами, психологами, КСВ, охорони праці та спеціалістами із питань здоров’я та реабілітації тримають зв’язок із захисниками. Надають їм матеріальну, психологічну та юридичну підтримку і допомагають у розв’язанні побутових питань.

«Сьогодні в Україні офіційно понад 850 тисяч ветеранів. За даними Українського ветеранського фонду, кількість ветеранів, їхніх родин та членів сімей загиблих може зрости до 4−5 млн. Ми розуміємо, що ветерани повертаються не тільки на роботу, а й у родину і громаду. Тому допомагаємо у відновленні та розвитку громад, щоб захисникам після повернення було комфортно там жити та працювати. Ми акцентуємо увагу на створені ветеранських хабів, підтримці реабілітаційних центрів, лікарень», — розповів Олександр Сплодитель, директор птахофабрики «Оріль-Лідер».

Також МХП спільно з БФ «МХП-Громаді» та Українським ветеранським фондом реалізовують проєкт «Варто РОБИти своє». Завдяки цьому ветерани та їхні родини вже отримали 10 грантів до 1,5 млн грн кожен на розвиток власного бізнесу.

За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64 % фронтовиків мають бажання бути підприємцями. Тож  у межах програми підтримуємо грантами та експертизою у створенні власної справи.

Компанія МХП одна з перших в Україні почала впроваджувати таку програму. І як компанія, яка вже має такий досвід, готова ділитися ним з іншими. Так за підтримки МХП створили 2 посібники про адаптацію ветеранів в організаціях: один з яких спільно з ACMP Ukraine, інший — із Мінекономіки та Korn Ferry. У компанії вважають, що це допоможе великим, середнім та малим бізнесам сконструювати власні програми реінтеграції. Якщо бізнес стане veteran friendly, ми, як країна, зможемо подолати один із найбільших викликів сучасної історії України.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: