Skip to content

В Chatham House заявили про ризик змови забудовників в Україні через урядовий дубль «закону №5655»

В Chatham House заявили про ризик змови забудовників в Україні- Наше Місто

Урядова постанова про містобудування, оприлюднена 20 березня, повторює низку положень скандального законопроекту №5655 про містобудівну реформу, який президент Володимир Зеленський відмовився підписати. Про це повідомляє ГО «Голка» з посиланням на документ Королівського інституту міжнародних відносин у Лондоні (Chatham House), пише «Наше місто».

Експерти стурбовані, що нова політика:

  • Обмежить місцеве самоврядування у плануванні та впровадженні міського розвитку.
  • Ослабить антикорупційний та громадський контроль у цій сфері.
  • Створює ризик виникнення «будівельних картелів» через недосконале регулювання.

Chatham House посилається на аналітичну статтю ГО «Голка», де дослідник Георгій Могильний порівнює законопроект №5655 та проект урядової постанови.

Лондонські дослідники переконані, що існує ризик появи нових груп впливу, які намагатимуться зберегти чинну систему.

Опитування громадського сектору, проведене Chatham House, показало, що 50% респондентів занепокоєні можливим виникненням нових груп інтересів навколо коштів на реконструкцію.

В Chatham House заявили про ризик змови забудовників в Україні- Наше Місто

Одним із секторів, де ризики корупції є найвищими, експерти називають будівельну галузь. Значні частки національного та місцевих бюджетів будуть виділені на соціальне житло та нову інфраструктуру.

Прогнозується, що цей сектор буде зростати і консолідуватися з великими компаніями, які забезпечують до 80% будівельних потреб у країні. Це створює ризики корупції та зловживань.

Експерти закликають до перегляду урядової постанови з містобудування з метою усунення ризиків корупції та посилення громадського контролю.

Нагадаємо, що скандальний законопроект 5655 , проти якого вже понад рік виступають експерти містобудівної галузі та численні лідери місцевого самоврядування, депутати Верховної Ради (в першу чергу – обранці від СН) під впливом великих забудовників ухвалили у грудні 2022 року тому. Втім через масове обурення громадськості та місцевого самоврядування, а також активні заперечення Європейського парламенту та Єврокомісії його не підписав Президент.

  Законопроект 5655 піддав різкій критиці міський голова Дніпра Борис Філатов. «Це закон, в основі якого закладена величезна та цинічна брехня, смердючі бабки забудовників та бажання начхати на місцеве самоврядування. Закон, який згодом спричинить кошмар у забудові міст та обурення громадян», – відмітив він.

Голова штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан також неодноразово висловлював свою думку щодо цього ганебного документу.

Читайте також: Скандальний законопроект №5655: хто з нардепів Дніпропетровщини голосував “за”.

Фото з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Новини політики Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: