У Дніпрі мешканці будинку на вулиці Осінній, 14 б’ють на сполох: чоловік з шизофренією, алкоголізмом та наркоманією облаштував собі житло прямо у під’їзді. Про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на допис Татьяни Шорохової.
За словами мешканців, у будинку проживає жінка з шизофренією, алкоголізмом та залежністю від препаратів. У неї є співмешканець – чоловік, на ім’я Едік, який має аналогічні розлади. В період загострення та коли Едік не має грошей, жінка його виганяє.
І якщо раніше він просто йшов кудись, то останнім часом чоловік почав облаштовувати собі житло у під’їзді. Він приніс зі звалища диван, заніс його на 3 поверх та облаштував там спальне місце. Один з поверхів він використовує як туалет.
Мешканці під’їзду винесли всі ці речі на смітник, але вранці чоловік знову повернув їх назад. Цього разу він також приніс іграшки та квіти.
«Вранці знову весь під’їзд у фекаліях, знову дари з помийки у під’їзді. Він досить романтичний хлопець: на цей раз він приніс кожній іграшки та квіти! Ніхто на це не реагує. Більшості сусідів все одно. Мене лякає те, що людям ок, коли їх діти гуляють поруч з такими “сусідами”», – пише одна з мешканок будинку.
Жителі будинку кажуть, що ніхто не реагує на їхні скарги. Поліція не затримує чоловіка, бо він хворий, а психіатричну бригаду можуть викликати лише родичі або лікар.
Також мешканка будинку розповідає, що минулого разу цей чоловік, закритий у квартирі, порубав меблі і кидав їх з 4 поверху.
«Тому я знову вимушена прости допомоги! Шановані депутати Сергій Пустовий Сергій Шевченко ми дуже цінуємо те, що ви робите для нашого району, але чому такі проблеми, як моя не цікаві нікому», – йдеться у дописі.
Користувачі мережі у коментарях до допису відгукнулися на проблему жінки та мешканців будинку і почали давати поради.
Дніпряни кажуть, що необхідно дзвонити на гарячу лінію, звертатися до дільничого та дільничого лікаря-психіатра і писати заяву у поліцію. Окрім цього, також варто фіксувати неадекватну поведінку на відео та аудіо, звертатися до служби соціального захисту, до ЖЕКу або ОСББ. Вони додають, що найдієвішим будуть систематичні колективні заяви в усі можливі інстанції.
Також одна з коментаторок розповіла, що у неї була подібна ситуація і за власним досвідом запропонувала вирішення такої проблеми.
«Чоловік оселився на 5 поверсі, щоранку мешканці 5 поверху переступали через нього, всім було все одно. Він свій туалет виливав з вікна під’їзду прямо на ґанок. Я йому запропонувала грошей і трохи їжі (10 грн, це давно було) за умови, що він піде назавжди з нашого під’їзду. Він пішов. Потім інший оселився, я з ним не церемонилася і вигнала електрошокером», – поділилася дніпрянка.
Нагадаємо, раніше ми писали: Чи доречно відзначати дитячий день народження під час війни: як вважають дніпряни.
Читайте також: Як дніпряни ставляться до мобілізації жінок (опитування)