Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі жінка під час війни відкрила квітковий магазин і зробила власне ім’я Цвітана успішним брендом

Михайло Чернов

Свій красивий квітковий бізнес  мешканка Дніпра на ім’я Цвітана розпочала зовсім недавно. Розвиває його наполегливо та з любов’ю, попри всі труднощі тривожного воєнного часу.

Фото tsvetana_flower_expert

– Про бізнес я замислилася 3 роки тому, коли молодшому сину виповнилося 5 місяців, – розповідає вона. – У цей час я була у декреті, мене зацікавила флористика. Почала шукати інформацію в Інтернеті про квіти, про те, як доглядати за свіжим зрізом, як збирати квіти в букет у букет.

Потроху із захоплення виріс добре налагоджений бізнес, а власне ім’я Цвітана зробила успішним брендом. Попри війну та постійні тривоги люди дарують квіти, щоб принести трохи радості та любові в життя своїх близьких, рідних, друзів. Отже – робота у флористів є і буде.

Фото tsvetana_flower_expert

– Звичайно, ми активно працюємо весь рік, щоб кожен із наших клієнтів міг порадувати на 14 лютого, 8 березня, і в будь-який інший день нашими букетами своїх коханих та близьких, – розповідає Цвітана. – Фактично ми в роботі – 24/7. Замовлення приймаємо цілодобово та видаємо у будь-який час, крім комендантської години.

В квітковій крамниці  у Цвітани представлені переважно українські, місцеві квіти – троянди, тюльпани, альстромерії, еустоми, хризантеми тощо.

Фото tsvetana_flower_expert

– Коли місцева квітка не по сезону, звичайно, беремо імпортну, відповідну місцевій. Завжди намагаємося розповісти клієнтам про те, як правильно доглядати зрізану квітку. Екзотичні рослини – привозимо на замовлення. Якщо потрібно додати емоцій – є іграшки ручної роботи і, звичайно, плюшеві ведмеді зростом до 2 метрів.

Робота флориста – це не просто створити красивий букет, а значною мірою – спілкування з людьми, вміння вести діалог, побудувати комунікацію, яка має завершуватись позитивно:

– У наш складний час клієнти цінують якість та людяність, – розповідає Цвітана. – Купивши в нас один раз букет, люди повертаються знову – з різних приводів. Дуже добре працює “сарафанне радіо”: наші постійні клієнти радять нашу крамницю своїм друзям. Крім того, ми активно ведемо Telegram-канал та сторінку в Instagram.

Сімейний бізнес передбачає, що улюбленою справою треба займатися постійно і думати про неї без перерв та вихідних:

Фото tsvetana_flower_expert

– Складно сказати, скільки годин на добу ми в роботі, – розповідає Цвітана про специфіку діяльності. – Здебільшого ми працюємо вдвох із чоловіком. Кілька разів наймали людей, але ніхто не може впоратися краще за нас. Зараз також шукаємо співробітника. Дуже хочемо, щоб він ставився до роботи з душею – це для нас дуже важливо.

Чим має допомогти підприємцям держава, щоб люди могли працювати та розвиватись у наш час? – питаємо у Цвітани:

– Насамперед потрібна стабільність державної політики щодо податків, – впевнена вона. – Оскільки, на мою думку, малий бізнес – це гарне підживлення для державної скарбниці

Фото Валерія Кравченко та з особистого архіву Цвітани.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: