В Дніпрі, попри всі складнощі та негаразди воєнного часу, триває ділове життя, розвиваються різні сфери підприємництва та відкриваються нові бізнеси. Як ділові люди зуміли вистояти попри війну, блекаути, економічні негаразди в країні, які галузі розвиваються зараз та чим міська влада допомагає підприємцям – дізнавалися журналісти видання “Наше місто”.
Місто-лідер в Україні за створенням бізнесів
Саме Дніпро, який впевнено став найважливішим національним логістичним, виробничим, медичним хабом, за останній час увійшов до ТОП-10 міст-лідерів за кількістю відкритих нових бізнесів. Як свідчить статистика, за період з січня 2023 року по січень 2024 року в місті зареєструвалися 12 128 нових ФОП (фізичних осіб – підприємців. Такі дані наводить аналітична система YouControl.
Найбільше нових бізнесів було створено у сферах торгівлі та послуг, а також в галузі ІТ. Серед засновників новостворених ФОП значна кількість жінок. Також до бізнесу активно долучаються ветерани та вимушені переселенці, яким у Дніпрі надають можливість розпочати діяльність заново.
Загалом в Україні у 2023 році було зареєстровано рекордну кількість нових ФОП – понад 300 тис. Тож значною мірою саме завдяки зусиллям невтомних підприємців та підтримці місцевої влади економіка України тримається – попри війну.
Мерія Дніпра створила Центр підтримки бізнесу
Міська влада Дніпра докладає значних зусиль для того, щоб допомогти бізнесу вистояти та продовжувати працювати, в першу чергу – в інтересах громади та містян Адже саме бізнес – драйвер розвитку місцевої економіки. Підприємці працюють, створюють робочі місця, дають роботу та зарплати своїм співробітникам, сплачують податки, в т.ч. – до місцевого бюджету, і цим підтримують життя та розвиток нашого міста.
В Дніпрі міська рада ухвалила та успішно реалізує Програму підтримки підприємництва. У межах цієї корисної ініціативи на базі «Прозорого офісу» (пр.Слобожанський, 8) створено Центр підтримки бізнесу, розповідають у Департаменті правового забезпечення міської ради.
У Центрі усі бажаючі можуть отримати безкоштовну інформаційну підтримку з питань старту та ведення власної справи – такі консультації надаються провідними бізнес-експертами Дніпра. Також зацікавлених підприємців радо проконсультують представники банків – розкажуть про умови відкриття та обслуговування розрахункових рахунків в фінустановах та про умови кредитування бізнесу
А ще Центр надає можливість безкоштовно попрацювати у першому муніципальному міні-коворкінгу, створеному Дніпровською міською радою.
Крім того, підприємці можуть отримати корисну інформацію та роз’яснення щодо приватизації земельних ділянок, технічної документації для присвоєння кадастрового номеру; проєктів відведення, поділу, об’єднання земельних ділянок; проєктів зняття родючого шару ґрунту та рекультивації земель. Також передбачені консультації з питань, що належать до компетенції Державної податкової служби України та Держпродспоживслужби.
Центр підтримки бізнесу
працює за адресою: проспект Слобожанський, 8, перший поверх, сектор С, з понеділка по четвер з 9.00 до 17.00, в п’ятницю з 9.00 до 15.45
(перерва з 13.00 до 13.45).
В Дніпрі підтримують релоковані підприємства
Міська влада Дніпра надає всіляку підтримку підприємствам, які релокувалися до нашого міста з тимчасово окупованих територій або тих регіонів, де тривають бойові дії.
На початок березня цього року до Дніпра переїхали 56 підприємств. Серед них – виробництва, що займаються розробкою, виготовленням та монтажем гірничошахтного обладнання, виробляють обладнання для хімічної, нафтопереробної та газовидобувної промисловості та металургії. Є також бізнеси, що працюють у сфері громадського харчування, легкої та переробної промисловості.
Переважна більшість підприємств переїхала до Дніпра з міст Краматорськ, Маріуполь, Харків, Покровськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Дружківка.
Для дніпровського бізнесу та представників релокованих підприємств в Дніпрі постійно проводять інформаційні та просвітницькі заходи. Зокрема, нещодавно для підприємців пройшов безкоштовний навчальний проект «Dnipro&Relocate». Цей захід організував департамент правового забезпечення міської ради разом з партнерами у межах грантового проєкту Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
«Ми зацікавлені у тому, щоб релоковані бізнеси швидко адаптувались… До нас переїхали 56 підприємств, з них 14 – вже працюють, сплачують податки. Тому ми повинні максимально підтримувати у Дніпрі підприємців. І надалі ми будемо поєднувати на заходах бізнес Дніпра та релокованих підприємців – для розвитку нашого міста», – зазначає Олександр Санжара, секретар Дніпровської міської ради.У межах проєкту підприємці мали змогу прослухати 12 освітніх лекцій від бізнес-експертів щодо створення та розвитку власного бізнесу. Також зацікавлені ділові люди взяли участь у двох навчальних нетворкінгах, де набули корисних навичок з реклами та просування власного продукту.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Борис Філатов, Головне, Новини Дніпра