Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ  Попри важке поранення вірить у Перемогу: президент Дніпровської федерації хортингу став на захист України

Люди мирних професій кидають свою улюблену справу та йдуть боронити країну від ворога. Попри всі випробування, у тому числі такі як тяжкі поранення, вони продовжують боротьбу та вірять у нашу Перемогу. Серед них – дніпрянин Юрій  Васецький. Про це повідомляє «Наше місто».

 У 2005 році він закінчив Дніпропетровський державний університет фізичного виховання та спорту. У 2012-му –  Міжрегіональну Академію управління персоналом. А у серпні 2022-го влаштувався інженером з охорони праці у Дніпровську гімназію № 35. А ще Юрій Васецький  – президент Дніпровської федерації хортингу, Це вид спортивних єдиноборств, створений в Україні. Хортинг  –  не тільки бойове мистецтво, а й система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

  З початку повномасштабного вторгнення росії Юрій Валерійович активно брав участь у волонтерській діяльності, завжди був разом з колегами на пункті збору допомоги, який було організовано у навчальному закладі. Став одним із семи лауреатів Всеукраїнської акції ініційованої ДСНС та отримав звання героя-рятувальника року.   14 січня 2023 року Юрій Васецький перебував поряд із будинком на Набережній Перемоги, 118, куди влучила рашистська ракета. Він  кинувся рятувати одного зі школярів, який був тоді вдома сам.

Невдовзі після цього, у лютому 2023-го, Юрій Валерійович був призваний на військову службу. Пішов боронити країну від окупантів у якості старшого лейтенанта, заступника командира одного з дивізіонів 37-ї окремої бригади морської піхоти.   Будучи інженером з охорони праці, який завжди ставив безпеку і здоров’я інших на перше місце, він знаходився на передовій. Використовував свої знання для захисту України від ворога.

В червні 2023 року, під час виконання бойового завдання у Донецької області, Юрій Валерійович отримав мінно-вибухову травму. В нього були вогнепальні осколкові поранення м’яких тканин обох стегон та гомілок, пошкоджено ліву легеню та лівий сідничний нерв. Після евакуації почався курс лікування та тривалої реабілітації. Проте, навіть у цих складних обставинах, велике серце Юрія Васецького, його віра в Перемогу своєї країни та оптимізм стають джерелом натхнення для його товаришів.  Зараз співробітник Дніпровської гімназії № 35  проходить курс реабілітації. Він вірить в те, що і він особисто, і вся наша країна зможуть подолати всі труднощі.

Фото з архіву Юрія Васецького.

 Нагадаємо, раніше ми писали про те, як вчитель історії з Дніпра встав на захист країни.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: