Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Безкоштовний проїзд та розрахунок у їдальні: у Дніпрі  учнівський квиток набуде нових функцій

У Дніпрі дуже популярним серед школярів є учнівський квиток. Настільки, що його вже навіть почали підробляти. Про це «Нашому місту» повідомив Артем Трапезніков – директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація  інформаційних  процесів міста «єДніпро» Дніпровської міської ради.

Десятикласниця 97-го ліцею Анастасія Журавель після навчання їде трамваєм на тренування. Для того, щоб зекономити на проїзді, вона користується у транспорті учнівським квитком.  

Проїзд у трамваях та  тролейбусах для мене безкоштовний, і це чудово, – ділиться дівчина. – А ще за наявності учнівського можна зі знижкою у 25 % їздити у міських автобусах. Але особисто для мене перевага саме у безкоштовному проїзді в електротранспорті. Бо ще крім ліцею відвідую додаткові заняття. Дуже зручно, що користуватися електротранспортом з учнівським можна безлімітно цілий рік.

 Одиннадцятикласник ЗОШ № 140 Сергій Новіков має учнівський квиток протягом вже чотирьох років. Без цієї пластикової картки майже ніколи не виходить з дому, тому що квиток потрібен  для використання шкільної турнікетної системи. На посвідченні розміщений QR-код для зчитування, а під ним – ідентифікатор картки. Інформація про прихід Сергія та  його однокласників до навчального закладу відображається одразу в особистому кабінеті. Те саме відбувається і тоді, коли діти виходять зі школи. Ця інформація доступна їхнім батькам.

Перша важлива складова в учнівському –  це персональне фото школяра, далі — його прізвище, ім’я та по-батькові,  назва навчального закладу, – зазначає Артем Трапезніков.  – Ці елементи ідентифікують учня при пред’явленні документа у транспорті. Наступним елементом є номер квитка. Перші три цифри означають номер школи, останні – порядковий номер учня. На учнівському також є дата видачі та термін, до якого він дійсний. Це дійсно унікальний документ, якому ми постійно додаємо нових функцій. Наприклад, найближчим часом хочемо надати квитку властивості платіжної картки, за допомогою якої можна буде розраховуватися у шкільній їдальні.

У 2023 році у Дніпрі учнівські  квитки отримали 33 тисячі школярів. Квитки мають різний вигляд в залежності від категорій учнів. Зелений колір – 1-4 класи, помаранчевий – 5-9 класи, синій — 10-11 класи. Для замовлення документу потрібно заповнити паперову анкету та надати її своєму класному керівнику.  Термін виготовлення першого квитка – максимум 21 день.  А якщо дитина загубила його, чекати на новий квиток доведеться три місяці.

На жаль, дніпровські школярі дуже часто гублять свої учнівські квитки, – каже Артем Трапезніков. – Тому прошу батьків попросити своїх синів та доньок бути більш уважними. Минулого року було втрачено до 800 квитків. З початку 2024 року ми вже випустили біля сотні квитків замість загублених. А минулого тижня вперше  виявили підроблений учнівський квиток. Їм виявився один з тих документів, який був загублений неуважним учнем.

За словами Артема Трапезнікова, підробка була виконана дуже якісно. Його у подарунок зробив для друга учень ліцею, у якому навчаються майбутні дизайнери. Схоже на те, що отримані знання хлопець вирішив застосувати на практиці. Виявилось, що підробку ліцеїст зробив вдома за допомогою пластику, картону та праски. Чого там не було – так це чіпу, який дає можливість перевірити інформацію про власника квитка.

 Якщо у вас виникли проблеми з отриманням квитка чи заповненням анкети — можете звернутись на гарячу лінію КП «єДніпро» за номерами: 067-876-94-49, 050-876-94-49, 063-876-94-49.

Фото Володимира Федорищева.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як у Дніпрі відбувається цифровізація освіти.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: