Переселенець Микола Мальченко спробував відкрити власну справу ще у рідному Слов’янську, але реалізувати задум вдалося у Дніпрі. Завдяки ініціативному підприємцю на Вокзальній площі почав працювати заклад громадського харчування фаст-фуд «Ланч Бургер» від ТМ «Хлібна кишеня».Взагалі до Дніпра переїхало десятки підприємств, багато з яких вже працюють. Про це повідомляє сайт «Наше місто».
Колись Микола Васильович працював будівельником, але мріяв відкрити власний кулінарний бізнес. З часом це йому вдалось.
– Хтось усе життя дивиться серіали, а я завжди цікавився кулінарними новинами, – розповідає Микола Мальченко. – Спробу відкрити власну справу здійснив у Слов’янську за три місяці до повномасштабного вторгнення. Коли бойові дії вже йшли за декілька кілометрів від мого міста, вирішив переїхати до Дніпра.
У Дніпрі він подав заявки на декілька грантів. На отримані майже пів мільйона гривень орендував приміщення та придбав обладнання. Наразі йому допомагають дві жінки – ВПО з Лисичанська та Харківщини. Микола навчив їх всьому.
– Син разом с дружиною переїхали до Німеччини, а я залишився в Україні, – зазначає Микола. – Без помічників не обійтись тим більш, що у подальшому планую масштабувати свій бізнес — відкрити ще п’ять ланчбургерних у Дніпрі.
Зауважимо, що успішний приклад слов’янського підприємця не єдиний у нашому місті.
– До Дніпра переїхало 56 підприємств, з яких 14 підприємств вже відновили свою виробничу діяльність, – каже Ірина Журавльова, начальник управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради. – Також значна кількість підприємців здійснило релокацію власним коштом та ресурсом. Переважна більшість з них переїхала до Дніпра з міст Краматорськ, Маріуполь, Харків, Покровськ, Слов’янськ, Лисичанськ та Сєверодонецьк, Дружківка. Якщо порівняти податки на доходи фізичних осіб, сплачені релокованими бізнесами до бюджету міста Дніпра за січень-лютий 2023 року та за відповідний період 2024 року, ми спостерігаємо їх зростання у 1,5 разів.
Звісно, такі підприємства, у першу чергу, потребують допомоги міської влади, бо їм потрібно якнайшвидше адаптуватися до нових умов.
Раніше ми писали про те, як Дніпро підтримує релокований бізнес.