Пам’ятник Великому Кобзарю на Монастирському острові у Дніпрі – третій за рахунком у парку, що названий на його честь. Перший було встановлено у 1930-х роках. Але по справжньому монументальну скульптуру відкрили вже після Другої світової війни. На правому березі Дніпра, біля ресторану “Маяк”, що побудували згодом, встановили пам’ятник Шевченку, пише «Наше місто».
Через 10 років виникла ідея встановити пам’ятник Шевченку поміж двома берегами Дніпра – на острові, що сполучається з парком пішохідним мостом. Автори скульптури, що стала найбільшим за розмірами монументом Кобзареві у світі – батько і син, Іван та Валентин Зноба.
Після спорудження другого Тараса постало питання, що робити з його «попередником». Було прийнято рішення перенести його до селища Шевченко, що розташоване у межах Дніпра. Постамент від пам’ятника зберігся донині.
На початку 2010-х років пам’ятник на острові відреставрували. Більше того, на День міста у 2013 році біля нього відкрили штучний водоспад «Поріг ревучий». Це – символічно, оскільки відсилає подумки до кобзаревого «Заповіту».
Монумент на Монастирському острові височіє донині.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро
Позначки: культурне життя дніпра