Skip to content

У Дніпрі військовим допомагають позбутися фантомного болю за допомогою унікального тренажера

У Дніпрі військовим допомагають позбутися фантомного болю за допомогою унікального тренажера

В Україні айтівці спільно з психологами і фахівцями з реабілітації створили унікальний тренажер, який допомагає позбутися фантомного болю внаслідок ампутацій. У Дніпровському медичному центрі «Шлях до Здоровʼя» вже проходять безкоштовні заняття з реабілітації, – передає «Наше Місто» з посиланням на Дивись.info.

Команда українських IT-фахівців представила інноваційний VR-тренажер VRNOW. Цей медичний симулятор віртуальної реальності використовується для нейрореабілітації пацієнтів з порушеннями опорно-рухового апарату, мінно-вибуховими травмами та фантомними болями після ампутацій.

«Проведені клінічні оцінювання доводять, що VR-реабілітація підвищує рухові функції у пацієнтів на 20%, полегшує фантомний біль при ампутаціях на 41%, прискорює функціональне відновлення на 31%», – розповідають у компанії.

Як працює сучасний VR-тренажер

За допомогою спеціальних сенсорів та трекінгової системи, що розміщуються на тілі пацієнта, відбувається контроль та передача всіх його рухів у віртуальний світ. У віртуальному середовищі пацієнт може виконувати фізичні, когнітивні та ерготерапевтичні вправи за допомогою 3D-аватара.

Один з режимів тренажера розроблений спеціально для людей з фантомним болем, який дає можливість значно поліпшити стан та зменшити інтенсивність болю. Пацієнт з ампутованою кінцівкою бачить її візуалізацію на своєму 3D-аватарі, що сприяє сприйняттю віртуальної кінцівки як власної та виконанню спеціальних вправ.

Тренажер має декілька віртуальних середовищ, де пацієнти проходять реабілітацію. Серед них:

  • тренувальна кімната,
  • спортивна зала,
  • кухня.

Цього року буде завершено розробку сплаву по Дніпру з різноманітними типами веслування. Це середовище стане унікальним маршрутом, яке поєднуватиме в собі ментальну релаксацію та розвиток діапазону та амплітуди рухів рук пацієнтів.

Загалом, український VR-тренажер VRNOW отримав сертифікат відповідності в кінці 2023 року, що офіційно дозволяє його використовувати в роботі з пацієнтами у державних та приватних медичних закладах України.

Наразі тренажер вже впроваджений у деяких реабілітаційних центрах, де він допомагає пацієнтам позбутися фантомних болів та відновити рухові функції. Зокрема, у Дніпрі VRNOW використовується для реабілітації військовослужбовців та цивільних, які постраждали внаслідок війни. Провідні медичні центри України, такі як міська лікарня Дніпра №4, «Unbroken», «Модричі» та інші, вже висловили готовність включити VRNOW у свої реабілітаційні програми.

Розробники VRNOW активно працюють над тим, щоб тренажер був доступний у профільних медичних центрах по всій країні. Це надасть нові можливості для покращення якості реабілітації для тисяч українців.

«VRNOW – це вже готовий, український нейрореабілітаційний VR-тренажер, який сьогодні впроваджується у медичні заклади нашої країни для того, аби значно скоротити терміни реабілітації та покращити її результати. Це те, що потрібно Україні сьогодні і ми цим активно займаємось», – каже СЕО компанії-розробника Артем Чигиринський.

Фото: Дивись.info.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі створили унікальні біонічні протези.

Читайте також: Медична реабілітація в Дніпрі: хто може отримати допомогу і в яких лікарнях.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: