Втекти від війни, облаштувати нове життя, і знову їхати: переселенці з 12 міст України змушені покинути шелтер у Дніпрі, який вони облаштували власними руками з допомогою волонтерів. Їм дають час до кінця опалювального сезону. Про це пише «Наше місто» з посилання на ДніпроТВ.
Григорій, який пересувається на кріслі колісному, був змушений покинути Сєвєродонецьк на початку повномасштабної війни. Разом з родиною та вірним псом Матвієм вони вирушили до Дніпра.
У Дніпрі родина Григорія зіткнулася з труднощами пошуку житла. За словами чоловіка, вони обдзвонили близько 12 місць, але не всі були готові прийняти їх з собакою.
Родина Григорія знайшла притулок у шелтері. Їхнє життя там триває вже близько двох років. Зараз Григорій, його дружина, брат та мама проживають в одній кімнаті. Пані Валентині було дуже важко пережити початок повномасштабного вторгнення.
Ольга, мати шістьох дітей, родом з Привілля, Луганської області. Після вторгнення родина два місяці жила у бомбосховищі.
До Дніпра потрапили після Черкащини та Хмельниччини. Тут вони відчували себе комфортно, старший син знайшов роботу. Додому хочеться, проте наразі повертатися — небезпечно.
Пані Таліна, організаторка шелтера, де поселилася родина, пояснила ситуацію з великою кількістю переселенців і попросила надати їм цю будівлю на час війни. Завдяки допомозі волонтерів вдалося облаштувати нормальні умови для життя.
Наразі в шелтері проживають близько 300 людей, з них 75 дітей, 40 людей з інвалідністю та 60 тварин. Проте зараз усім доведеться виїхати.
Міністерство юстиції повідомило, що Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз є балансоутримувачем будівлі, де наразі проживають переселенці. Згідно з листом, майно має використовуватись за призначенням, тому людей просять виїхати до кінця опалювального сезону.
З метою з’ясувати, чи можливо продовжити термін оренди для переселенців, направили запит до Міністерства юстиції. Очікуємо на офіційну відповідь.
Раніше ми писали, у Дніпрі відкрився новий сучасний Центр медичної реабілітації.