Будівля, де колись розміщувалася знаменита швейна фабрика “Мрія”, відома також як “Володарка”, сьогодні до невпізнання змінилася. Фабрика, яка колись займала площу на перетині вулиць Барикадної, Шолом-Алейхема і Гопнер, нині втратила свій колишній вигляд. Про історію будівлі розповість «Наше місто» з посиланням на фейсбук-сторінку «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ».
Швейна фабрика «Мрія», відома як «Володарка», є одним із найзагадковіших архітектурних об’єктів міста. Її історія сягає корінням у 18-е століття, коли на місці фабрики розташовувався дерев’яний будинок жіночого училища. У 19-му столітті тут з’явилися кам’яні споруди, серед яких виділялися особняк Джигіта та будинок Бика. У 1856 році на місці знесених особняків було відкрито тютюнову фабрику Іллі Джигіта, яка згодом перетворилася на велике промислове підприємство.
У 1914 році тютюнова фабрика припинила своє існування. На її місці 5 квітня 1922 року розпочала роботу швейна фабрика імені товариша Володарського, яка спочатку була невеликою майстернею. У 1925 році фабрика отримала корпуси непрацюючої тютюнової фабрики, а наступні кілька років сусідні будинки були знесені, щоб звільнити місце для нового чотириповерхового виробничого корпусу. Будівництво нового корпусу проходило кілька етапів. Спочатку було проведено реконструкцію триповерхового прибуткового будинку на Гостинній вулиці та збудовано новий корпус на вулиці Шолом-Алейхема. У 1930-х років на вулиці Шолом-Алейхема була зведена друга черга виробничого корпусу. Таким чином, на місці колишньої тютюнової фабрики виріс сучасний швейний комбінат імені товариша Володарського.
Війна не сильно пошкодила фабрику, тому швидко відновила роботу. Ходять чутки про кілька пожеж, обвали старих конструкцій та інші події. Лише у 1967 році заговорили про винесення фабрики за межі центру міста, але реалізувати цей план вдалося лише у 2004-2005 роках. Довгий час покинута будівля псувала вигляд міста, але зараз будівля привела до належного вигляду.
Раніше ми писали, історія будівлі Земської управи у Дніпрі.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Історія