![колонка з водою](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc_1337-989x662.jpg)
У Дніпрі облаштували 97 колонок на правому та лівому берегах, а також встановили 86 бочок на правобережжі. Обласний центр має досвіт блекаутів та пов’язаних з ними перебоїв водопостачання, але зараз у містян є доступ до технічної води у разі екстрених ситуацій. Для перевірки якості води фахівці взяли проби води з колонок. Про це пише Наше місто.
![колонка з водою](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc_1346-989x662.jpg)
Проби води взяли у двох точках Дніпра, де облаштовані колонки. Перша – на бульварі Рубіновий, 8, а друга – по вул. Ю. Кондратюка, 26. Аналіз проводили у незалежній лабораторії кафедри екології та захисту навколишнього середовища НТУ “Дніпровська політехніка”.
![колонка з водою](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc_1348-989x662.jpg)
Цими колонками мешканці Дніпра можуть користуватися цілодобово. Вода в них буде навіть під час екстрених відключень світла. Але пити її не можна, вона не проходить хлорацію та не є питною, – розповів представник КП “Дніпроводоканал” Ян Майдан.
![Ян Майдан](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc_1355-989x662.jpg)
Саме він відібрав проби води з двох колонок для дослідження у лабораторії.
Насамперед ми перевірили на органоліптичні властивості (метод визначення показників якості продукції на основі аналізу сприйняття органів чуття: зору, нюху, слуху, дотику, смаку, – ред), фізико-хімічні властивості та подивились реакцію, – пояснив Юрій Бучавий, доцент кафедри екології НТУ «Дніпровська політехніка».
![лабораторія](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/voda-2-883x662.jpg)
Можна зробити висновок, що ця вода придатна лише для технічного користування, – підсумував доцент кафедри екології НТУ “Дніпровська політехніка” Юрій Бучавий.
![Лабораторія](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/voda1-883x662.jpg)
Отже, спеціалісти радять утриматися від споживання цієї води для пиття та приготування їжі навіть після кип’ятіння. За їхніми висновками, використовувати її можна лише для санітарно-технічних потреб та у садово-парковому господарстві.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі продовжують вдосконалювати фільтри на насосних станціях.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра