Нагадаємо, раніше ми писали, башта підбитої російської БМП стала експонатом Музею історії Дніпра. Українські захисники з 232-го батальйону територіальної оборони на Донеччині підбили ворожу БМП. Башту від бронемашини подарували місту Дніпру, а зараз вона стала експонатом Музею історії міста. Військовослужбовець Дмитро Каюк, розповів деталі про знищення ворожої техніки на своїй сторінці у фейсбук, пише «Наше місто».
«Приблизно рік тому, у січні 2023 р., у Донецькому степу ми провели свою спеціальну військову операцію “Башта”. В чому суть. Десь в кілометрі від ЛБЗ в нашому тилу стояла російська беха, яку хлопці підбили ще навесні 2022 р. Від влучного пострілу у БМП зірвало башту й вона валялася метрах в десяти від корпусу. Нікого бойова машина особливо не цікавила. Я довго до неї приглядався», – розповідає Дмитро Каюк.
Башту від цієї машини презентували, як подарунок місту.
«Дуже хотілося доправити цей металобрухт до Дніпра в якості музейного експонату. Але в нас не було відповідної техніки. Та й до росіян було дуже близько. Снарядів і мін вони на нас не шкодували. Витягти корпус ми не могли, а от башту могли. Вона легша й компактніша. Комбат ідею підтримав – витягайте. І ось одного морозного січневого дня, ще до сходу дня ми почали операцію “Башта”. Задумка була до геніальності проста. Ми в темряві на ЗІЛку підлітаємо до башти, накидаємо трос й тягнемо у безпечне місце. На все буквально декілька хвилин. Але, як то кажуть: гостра була сокира та на сук наскочила. Спочатку не завелася автівка. Поки з нею вовтузилися зійшло сонце – не по зимовому велике та яскраве. На небі жодної хмарки. Вирішили ризикнути. Підлітаємо до башти, накидаємо троса на дуло, смик-смик – вона на місці. Башта намертво примерзла до ґрунту. Почали зривати її домкратами. Мучалися з нею десь з годину. Нарешті зірвали, накинули троса й з вітерцім потягли в тил», – написав Дмитро.
Згодом міська влада Дніпра виділила евакуатор, який і доправив трофей до міста. Тепер усі бажаючі можуть подивитися на цей уламок “легендарної й непереможної” в музеї історії м. Дніпра.
Раніше ми писали, у Музеї історії Дніпра запрацювала нова інтерактивна експозиція. Вона присвячена унікальному культурному та історичному явищу – лоцманам дніпрових порогів. У 1700–1932 роках вони були єдиними провідниками суден. Без них не було би судноплавства та стрімкого економічного розвитку нашого регіону.
Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Україна Росія війна