![Ветклініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/mycollages-2024-01-15t100556.665-883x662.jpg)
Отоскоп – це єдине, що залишилося від тієї клініки ветеринарної хирургії лікаря Малишка, яка знаходилася у провулку Універсальному й була зруйнована ворожим ракетним ударом 26 травня 2023 року. За допомогою врятованого з руїн отоскопа ветлікарі оглядають вуха та очі своїх чотирилапих пацієнтів. Коштовна брендова річ безвідмовно працює навіть після вибуху та пожежі. Зараз ветклініка приймає пацієнтів щодня за іншою адресою – в орендованому приміщенні, де ветеринари працюватимуть не менше півтора року, поки відновлюють розтрощену ракетою будівлю. Про це повідомляє “Наше місто”.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg9_-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg10-993x662.jpg)
За словами власника клініки Андрія Малишка, щодня його ветлікарі допомагають щонайменше десятку чотирилапих пацієнтів. За вісім місяців з дня ракетного удару прийом не вели лише п’ять діб після прильоту та ще добу через переїзд на нове місце.
![ветлікар Андрій Малишко](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg21-993x662.jpg)
Вдень у мене працюють три лікаря і до них сьогодні записано 20 пацієнтів. Операцій щодня – 6-8. Ось наприклад, вчора у нас був джек расел, який з’їв м’ячик й у нього була кишкова непрохідність, довелося оперувати, щоб дістати рештки м’ячика. Була велика собака з пухлиною 12-палої кишки – це теж операція. Собачка з розривом зв’язки колінного суглоба – ортопедична операція. Видалення пупкової грижі – це простенька операція, але у нас у більшості складні випадки, – розповідає Андрій Малишко.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/kklinika1-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/19-993x662.jpg)
Під час нашої екскурсії по клініці ветлікарі рятували маленького собаку з переломом шиї, у сусідньому кабінеті оглядали чотирилапого, якому днями зробили складну операцію. А у стаціонарі перебуває з десяток пацієнтів після оперативних втручань.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg2_-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg14-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg11-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg13-993x662.jpg)
А в операцій отримував коштовні стоматологічні послуги молодий біло-рудий кіт – колишній безхатько.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika4-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg16-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg5_-993x662.jpg)
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg6_-993x662.jpg)
Власники кота знайшли його на вулиці. Він був у важкому стані – може впав з висоти чи його збив автомобіль. Люди забрали його до себе й тепер піклуються про його здоров’я. Зараз ми будемо пломбувати йому зубний канал, – розповідає один з лікарів.
Для врятування зубів коту дали наркоз. Андрій Малишко каже, що стоматологічні послуги для чотирилапих – це дуже рідкісна річ.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika.jpg17-993x662.jpg)
Власник клініки дуже цінує свою команду. Відразу після того, як заклад був знищений ракетою, він зробив все, щоб зберегти свій колектив.
![клініка Малишка працює після ракетного удару](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/klinika-993x662.jpg)
– Після того, як ракета зачепила наше приміщення, у нас спочатку був шок. Мені треба було утримувати колектив – у нас план записів у лікарні був на три тижні вперед. Вдалося знайти приміщення у ветклініці Бер – нас там прийняли та дозволили працювати на їхньому обладнання. Це дало нам час, щоб зібрати необхідне нам обладнання для початку діяльності в окремому приміщенні – розповідає Андрій Малишко.
З обладнанням суттєво допомогли волонтери. Також міська влада Дніпра взяла на себе демонтаж зруйнованої клініки. Зараз на цьому місці вже почали укладати фундамент майбутньої будівлі.
![зруйновану клініку Малишка почали відстраювати](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/mesto-pryleta-993x662.jpg)
![зруйновану клініку Малишка почали відстраювати](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/mesto-pryleta.jpg2_-993x662.jpg)
![зруйновану клініку Малишка почали відстраювати](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/mesto-pryleta.jpg3_-993x662.jpg)
Фото: Валерій Кравченко
Нагадаємо, після руйнування ветклініки сума збитків сягнула близько 7 млн гривень, адже це була сучасна, професійна, багатопрофільна клініка. У будівлі обгоріла та обсипалася частина стелі, вибухом вибило вікна, обладнання врятувати не вдалося. Міська влада миттєво відреагувала на трагедію і вже наступного дня з власником клініки розроблявся комплекс необхідних заходів.
Раніше ми писали, що Андрій Малишко розповів про збитки від ракетного удару і плани на майбутнє.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра, Ракетний удар