Дніпро став прихистком для багатьох родин які врятувались із зони бойових дій. Діти найбільше страждають під час війни і особливо потребують реабілітації. На базі Дніпровського міського центру соціальних служб діє проєкт покликаний допомагати таким дітям і разом з тим надає допомогу місцевим родинам у складних життєвих обставинах, така форма роботи сприяє інтеграції родин ВПО до місцевої громади, пише сайт «Наше місто».
На базі Дніпровського міського центру соціальних служб впроваджено “Службу підтримки сімей з дітьми раннього та молодшого віку” (від 0 до 6 років) в рамках проєкту “Захист дітей у надзвичайних ситуаціях”, що реалізується Дніпровським міський центром соціальних служб у рамках співпраці з БО “Надія та житло для дітей”.
«Це спеціалізоване формування для надання соціальних, психологічних, педагогічних послуг дітям та сім’ям. Мета – забезпечення раннього розвитку дітей і посилення спроможності батьків доглядати і виховувати їх. За час відкриття служби отримали послуги 1 355 дітей та 1 155 сімей. З них 676 родин (в яких виховується 1 099 дітей) є вимушеними переселенцями. Наші психологи, логопеди, арттерапевти та фахівці із розвитку дитини провели для них заняття: 9 525 розвивальних і корекційних із дітьми та 1 238 з батьками. Ці заняття направлені на підтримку емоційної рівноваги, навчання методів збереження психологічного здоровʼя в умовах війни, вивчення важливості емоцій дітей і шляхів реагування на їхні прояви. Крім того, тут надали 2 710 консультацій батькам щодо особливостей вікового розвитку дітей раннього та дошкільного віку стосовно страхів малечі та методів допомоги. Цей проєкт був пілотним і до кінця цього року він ще працює. Але ми разом з партнерами вирішили продовжити його ще на рік, але за двома локаціями», – розповідає директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко.
За послугами до цього центру звернулась Ірина Волкова. У жінки двоє дітей – чотирирічний Володимир і півторарічна Марійка. Через постійні обстріли син Ірини дуже погано спав уночі. Жінка розуміла, що йому потрібен психолог.
«Я побачила у соціальних мережах про цей центр і ми звернулись із сином. І дійсно, за місяць роботи з психологом він почав краще спати та його емоційний стан значно поліпшився. Зараз не всі садочки у Дніпрі працюють. Приватні – дорого коштують. А тут є можливість ходити на різні розвивальні уроки, аби і син, і донька мали можливість соціалізуватись та спілкуватись з однолітками. І дуже радує, що це все – безкоштовно», – ділиться дніпрянка Ірина Волкова.
Для отримання такої послуги батьки можуть звернутися за нижче вказаними адресами, написати заяву, заповнити анкету та копії паспорту та свідоцтва про народження. Послуга надається від 1 до 3 місяців. Служба підтримки сімей з дітьми раннього та молодшого віку:
- Вул. Новосільна, 21 (068-745-30-10)
- Вул. C. Нігояна, 3 (068-745-21-70)
- Вул. Кожем’яки, 11 (098-300-45-60)
- Вул. 20-річчя Перемоги, 15 (098-300-45-63).
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Новини Дніпра, Україна Росія війна