Skip to content

Від продажу лимонаду до модного гастропабу: переселенці з Харкова відкрили у Дніпрі унікальний заклад

Від продажу лимонаду до модного гастропабу: переселенці з Харкова відкрили у Дніпрі унікальний заклад

Після початку повномасштабного вторгнення родина з Харкова переїхала до Дніпра, де відкрила модний гастропаб. Подружжя почало свій шлях з продажу лимонаду на вулицях міста, а вже невдовзі переселенці наважились на відкриття свого гастропабу, передає сайт «Наше місто»  з посиланням на ДніпроТВ.   

Родина Федченків до початку повномасштабного вторгнення жила у Харкові. Але 24 лютого подружжя прокинулося від потужних вибухів. Сергій та Аліна тоді жили на Салтівці, у мікрорайоні Харкова, який найбільше постраждав від російських окупантів. Два тижні подружжю зі своєю маленькою дитиною довелося жити у підвалі.

«Коли виходили щось приготувати, їжу, це було максимум пів години, це максимум. Тому що в нас літали самольоти, винищувачі, скидували бомби», – згадують власники гастропабу, переселенці з Харкова Сергій та Аліна Федченко.

Після двох тижнів такого життя родина поїхала у село до рідних. А вже потім Федченки вирішили перебратися до Дніпра.

Перед початком війни подружжя працювало в сфері організації івентів, тому вони мали реквізит та рецепти для приготування авторського лимонаду. Сергій та Аліна вирішили використовувати ці рецепти, організовувавши точки продажу лимонаду на вулицях. Після успішного сезону родина вирішила розширити свій бізнес і відкрити гастропаб в центрі Дніпра.

Харків’яни говорять, що багато жителів Дніпра підтримували та допомагали їм чи то порадами, чи конкретними діями. Зараз у гастропабі є дві зали, де відвідувачі можуть насолоджуватися авторськими коктейлями та стравами європейської та японської кухні. Також тут регулярно влаштовуються виступи живої музики та фокусників. Назва закладу пов’язана із містом Харків.

«Щоб кожна людина, яка сюди приходить, вона себе почувала як вдома. “1654” – це цифри, які кожен харків’янин знає, тому що це рік заснування Харкова, це рідні цифри. Для нас це рідне місце, і ми хотіли, щоб у Дніпрі, так як нас Дніпро дуже тепло зустрів, допоміг і ми хотіли, щоб наша частинка теж була у Дніпрі. Щось теж у Дніпрі розвивати. Робити щось корисне для цього міста».

Серед персоналу закладу багато переселенців, наприклад з Бахмута та Луганська.

Нещодавно у родині Федченків у Дніпрі народилась друга донька. Вони поки не знають, чи будуть повертатися додому після закінчення війни.

«Дніпро, на наш погляд, це дуже перспективне місто, і це дуже круте місто. Треба кожному громадянину цього міста щось вкладати в це місто, щось робити», – говорить подружжя.

За словами Сергія та Аліни, війна навчила їх не будувати довгострокові плани. Тому наразі вони прикрасили свій заклад святковим декором та готуються до Різдва і Нового року.

Читайте також: Лірика попри війну: у художньому музеї Дніпра відкрилась виставка запорізької фотохудожниці

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: