Skip to content

Які зміни чекають на українців з 1 грудня: тарифи, ВПО, соціальні виплати

Анна Диброва

Які зміни чекають на українців з 1 грудня: тарифи, ВПО, соціальні виплати

Останні події в Україні привчили  нас завжди бути в тонусі і чекати можливих нововведень у будь-який час. Відстежувати зміни, щоб швидко відреагувати на них завжди можна на нашому сайті,  «Наше місто» публікує останні зміни для соціально незахищених верств населення.

Тарифи

За цю сферу можна бути спокійними до кінця зими – тут не планується змін.  Але навесні можна чекати суттєвого підвищення тарифів. Це означає, що українці продовжуватимуть платити за газ, електроенергію, тепло та воду за тими ж цінами, що й зараз.

Уряд вирішив пом’якшити фінансовий тягар на українців у зимовий період. Адже саме взимку підвищується споживання комунальних послуг, що може призвести до значних витрат для домогосподарств.

Однак уже з 1 квітня 2024 року ціни на комунальні послуги можуть суттєво зрости. Так, за прогнозами НКРЕКП, тариф на газ може зрости до 11-13 грн за кубометр, тариф на електроенергію – до 3 грн за кВт-год, тариф на тепло – до 30-50%, а тариф на воду – до 50%.

Грошова допомога на опалення взимку для українців, які постраждали від бойових дій

Естонська рада у справах біженців пропонує українцям, які постраждали від бойових дій, грошову допомогу на опалення взимку. Сума допомоги може досягати 17 500 гривень (3600 гривень на місяць для однієї особи протягом 3-х місяців).

Допомога надається домогосподарствам у селах і селищах, які не можуть забезпечити себе опаленням на майбутню зиму. Для отримання допомоги необхідно відповідати соціально-економічним критеріям та критеріям вразливості.

Допомога може бути використана для закупівлі:

 • вугілля;
 • дров;
 • брикетів;
 • пелетів (паливні гранули);
 • оплати газового опалення.

Програма благодійної організації працює в таких областях: Херсонська, Запорізька, Миколаївська, Харківська, Донецька, Луганська.

Для реєстрації на отримання грошової допомоги необхідно звернутися за телефонами:

 • 0939447568
 • 0738361238
 • 0738109344

Реєстрація проводиться з понеділка по середу включно, з 9 до 12 години.

Зміни у виплатах та обліку ВПО

Уряд вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку ВПО та виплат їм держдопомоги. Зміни стосуються таких категорій ВПО:

Переселенці, які проживали за кордоном

Відтепер переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Це стосується тих, хто оформлює виплати вперше.

Переселенці, які перемістилися вдруге

У разі повторного переміщення в результаті обов’язкової евакуації після 1 серпня 2023 року особи, які раніше отримували виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців. Але за умови їх включення до списків евакуйованих, які затверджуються обласними військовими адміністраціями. А у разі евакуації за допомогою волонтерів чи самостійно необхідно повідомити ОВА.

Всі ВПО

Всі ВПО отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.

Непрацюючі особи працездатного віку

Непрацююча особа працездатного віку за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО повинна посприяти своїй зайнятості. Зокрема, шляхом працевлаштування, реєстрації як фізичної особи — підприємця, подання заяви для отримання гранту на бізнес / ваучера на навчання тощо. Або набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.

Оформлення довідки про взяття на облік ВПО

Також Постанова врегульовує питання оформлення довідки про взяття на облік ВПО. Тепер довідка видається протягом 3 робочих днів з дня подання заяви.

Загалом, зміни спрямовані на те, щоб покращити умови для ВПО та допомогти їм швидше адаптуватися до нових умов життя.

У грудні ветерани війни, які проходять службу, можуть отримати виплату до Дня Незалежності

Уряд продовжив термін подання інформації про ветеранів війни, які проходять службу та не є пенсіонерами, Пенсійному фонду України до 10 грудня поточного року. Це означає, що ветерани війни, які проходять службу, все ще можуть звернутися за виплатою до Дня Незалежності України-2023.

Нагадаємо, що до Дня Незалежності України ветерани та жертви нацистських переслідувань могли отримати доплати. Раніше їх приурочували до Дня Перемоги та виплачували у травні, але цього року Кабмін ухвалив рішення перенести виплату на серпень.

Також доплати до Дня Незалежності-2023 могли отримати і ветерани російсько-української війни та члени сімей загиблих. Розмір виплат — від 450 до 3100 грн.

Грошова допомога від ООН у грудні

У грудні 2023 року УВКБ ООН в Україні збільшило розмір щомісячної грошової допомоги до 3600 грн. Крім того, у цей же період можна отримати додаткову допомогу на підготовку до зимового періоду в розмірі 2220 грн на людину. Загалом кожен член сім’ї, яка підпадає під умови програми допомоги від ООН, може отримати 17460 грн.

Право на допомогу мають:

 • переселенці, які змінили місце проживання після 24 лютого 2022 року;
 • громадяни, які не переміщувалися, але постраждали від воєнних дій в областях: Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська, Донецька;
 • люди, які через воєнні дії виїхали, але потім повернулися додому, в тому числі й за кордону.

Також умовою участі в програмі є належність до певних категорій вразливості. До них належать:

 • родини з дітьми до 18 років;
 • родини з інвалідами;
 • родини з пенсіонерами;
 • родини з внутрішньо переміщеними особами.

Для реєстрації на допомогу необхідно звернутися до центру збирання даних у своєму регіоні. З собою потрібно мати такі документи:

 • паспорт громадянина України або посвідку на постійне проживання;
 • ідентифікаційний код;
 • довідку про доходи за останні три місяці;
 • довідку про склад сім’ї;
 • документи, що підтверджують статус вразливості.

У разі, якщо член сім’ї не може прийти до центру збирання даних через обмежену мобільність, цю людину перенаправлять на дистанційну реєстрацію.

Звертатися можна за адресою у своєму регіоні. Гаряча лінія УВКБ ООН: 0 800 307 711 (понеділок — п’ятниця, 09:00—18:00).

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: