Skip to content

Переселенець у Дніпрі власноруч виготовляє електрогітари: історія справи біженця з Краматорська

Переселенець у Дніпрі власноруч виготовляє електрогітари: історія справи біженця з Краматорська

У Дніпрі майстер з Краматорська власноруч виготовляє електрогітари з дерева. Раніше чоловік брав участь у рок-фестивалях де виступав гітаристом, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на Суспільне Новини.

Гітарист Олексій Шотт родом з Краматорська власноруч виготовляє електрогітари з дерева. Через повномасштабне вторгнення йому довелося залишити власний будинок та переїхати до Дніпра. Саме тут він започаткував свою справу та навіть отримав грант від міжнародної організації.

Чоловік неодноразово брав участь у рок-фестивалях Краматорська та сусідніх міст, і зараз він перетворив своє захоплення музикою на власний бізнес.

Свою справу Олексій розпочав на Донеччині, закупив необхідне обладнання ще у Краматорську. Проте через повномасштабне вторгнення, він був вимушений перевезти все своє життя до Дніпра. Однією з причин такого рішення, за словами Олексія, було те, що іншої роботи у Краматорську немає, а логістичні шляхи для налагодження бізнесу порушенні.

«З’явилась ідея — столярне виробництво. Це таке, що не потребує дуже великих вкладань, як інші бізнеси. Легко навчитись. Дерево — це екологічний продукт, приємний в обробці. Сам навчався та на YouTube», — розповідає майстер.

Переселенець у Дніпрі власноруч виготовляє електрогітари: історія справи біженця з Краматорська

Наразі чоловік орендує будинок разом зі своєю сім’єю: дружиною та батьками. Майстерню для своєї справи зробив із господарчого приміщення. Проте матеріали для виробництва, за його словами, часто доводиться купувати за кордоном.

«З деревиною проблема, це взагалі по Україні проблема, тому що якась сосна у будь-якому магазині є, а щось таке для гітари, особливо екзотичної породи, я замовляю через інтернет. Особливо екзотику для накладок, це взагалі за кордоном», — ділиться Олексій.

На виготовлення однієї електрогітари йде близько місяця. До того ж запити на такі вироби дуже індивідуальні – доводиться погоджувати багато деталей. Перше своє замовлення чоловік отримав ще на Донеччині. При цьому доставляти свій виріб довелося вже за кордон.

«На початку у мене було замовлення. Знайомий хотів собі гітару і ми домовились, що я закуплю обладнання і зроблю йому першу гітару. Але в плани втрутилась війна. Він виїхав у Польщу. І я йому потім у Польщу відправляв цю гітару», — згадує майстер.

Переселенець у Дніпрі власноруч виготовляє електрогітари: історія справи біженця з Краматорська

Наразі Олексій продав вже 7 електрогітар власного виробництва. За його словами, спочатку це було лише захоплення, тепер же – основна робота. У такому непростому виробництві йому допоміг досвід роботи електриком.

Для своєї справи майстер отримав міжнародну допомогу. Загалом інструменти та станки для виробництва коштували 100 тисяч гривень.

«Ми купляли частину обладнання, що було у вжитку, тому що це вигідно. На грант я подавався, отримав, і нещодавно закінчив закупівлю, звіти. Я подавався на грант від “Mercy corps”», — розповідає Олексій.

Чоловік у майбутньому планує розширити своє приміщення для виробництва та, можливо, згодом повернутися додому та продовжити справу там.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: