Skip to content

Чи впливають морози на роботу ППО і швидкість знищення ворожих цілей: в ПвК «Схід» розповіли про тонкощі роботи

Щойно починає лунати сигнал повітряної тривоги, сили ППО готуються захищати українців від ворожих цілей. Бійці протиповітряної оборони цілодобово бережуть наше небо від ворожих безпілотників і ракет. Про надскладну роботу та особливості системи ППО, розповів офіцер ПвК «Схід» Євгеній Поліщук, пише сайт «Наше Місто» з посиланням на Дніпро оперативний.

Євгеній Поліщук підкреслив, що не можна недооцінювати ворога. Мовляв, на початку повномасштабного вторгнення російські війська були некомпетентними. А вже зараз вони мають певні навички.

«Вдаються до хитрощів. Можуть спочатку направити «шахеди», а після них – ракети. Хочуть, щоб ми використали свій запас ракет. А вже потім ворог намагається поцілити туди, куди і планувалося»

Тим не менш, Євгеній Поліщук упевнений у ефективності роботи нашої ППО. Каже, що вона не знижується і у осінньо-зимовий період.

 «Наші зенітно-ракетні комплекси всепогодні. Вони можуть працювати від -50 до +50, як записано в їх тактико-технічних характеристиках. Неважливо, яка погода — дощ, сніг, вони працюють в будь-яку пору року» – підкреслює він. 

Як розповів офіцер ПвК «Схід», знищити ворожу ціль можна за декілька хвилин, а можуть знадобитися і години. А виявляють ціль радіотехнічні війська. Вони чергують цілодобово. Можуть виявити противника навіть на великій відстані. Потім проводять знищення.

 «Якщо це швидкісні цілі на малих висотах і виявляються вони, як правило, не на великих відстанях, то може пройти від декількох десятків секунд до 10 хвилин. Якщо це цілі, які злітають з аеродромів — дальні бомбардувальники, яких видно далеко і які летять на великих висотах, то повітряні тривоги можуть лунати до декількох годин», – зазначає Євгеній Поліщук. 

Можливо, хтось уявляє ППО як певний вид зброї чи якусь установку, але це не так. ППО — це протиповітряна оборона, часто до цих трьох букв додають ще слово «система» і це не дарма. ППО — це саме система протиповітряної оборони, тобто безліч засобів виявлення та знищення, пов’язаних між собою. Це і зенітно-ракетні війська, і радіотехнічні війська, війська зв’язку, авіація і навіть піхота.

Про ППО існує безліч міфів, але не всі вони відповідають дійсності. Одне беззаперечно, що після гучних вибухів слова: «працює ППО» діють як заспокійливе.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: