Skip to content

Чи впливають морози на роботу ППО і швидкість знищення ворожих цілей: в ПвК «Схід» розповіли про тонкощі роботи

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Щойно починає лунати сигнал повітряної тривоги, сили ППО готуються захищати українців від ворожих цілей. Бійці протиповітряної оборони цілодобово бережуть наше небо від ворожих безпілотників і ракет. Про надскладну роботу та особливості системи ППО, розповів офіцер ПвК «Схід» Євгеній Поліщук, пише сайт «Наше Місто» з посиланням на Дніпро оперативний.

Євгеній Поліщук підкреслив, що не можна недооцінювати ворога. Мовляв, на початку повномасштабного вторгнення російські війська були некомпетентними. А вже зараз вони мають певні навички.

«Вдаються до хитрощів. Можуть спочатку направити «шахеди», а після них – ракети. Хочуть, щоб ми використали свій запас ракет. А вже потім ворог намагається поцілити туди, куди і планувалося»

Тим не менш, Євгеній Поліщук упевнений у ефективності роботи нашої ППО. Каже, що вона не знижується і у осінньо-зимовий період.

 «Наші зенітно-ракетні комплекси всепогодні. Вони можуть працювати від -50 до +50, як записано в їх тактико-технічних характеристиках. Неважливо, яка погода — дощ, сніг, вони працюють в будь-яку пору року» – підкреслює він. 

Як розповів офіцер ПвК «Схід», знищити ворожу ціль можна за декілька хвилин, а можуть знадобитися і години. А виявляють ціль радіотехнічні війська. Вони чергують цілодобово. Можуть виявити противника навіть на великій відстані. Потім проводять знищення.

 «Якщо це швидкісні цілі на малих висотах і виявляються вони, як правило, не на великих відстанях, то може пройти від декількох десятків секунд до 10 хвилин. Якщо це цілі, які злітають з аеродромів — дальні бомбардувальники, яких видно далеко і які летять на великих висотах, то повітряні тривоги можуть лунати до декількох годин», – зазначає Євгеній Поліщук. 

Можливо, хтось уявляє ППО як певний вид зброї чи якусь установку, але це не так. ППО — це протиповітряна оборона, часто до цих трьох букв додають ще слово «система» і це не дарма. ППО — це саме система протиповітряної оборони, тобто безліч засобів виявлення та знищення, пов’язаних між собою. Це і зенітно-ракетні війська, і радіотехнічні війська, війська зв’язку, авіація і навіть піхота.

Про ППО існує безліч міфів, але не всі вони відповідають дійсності. Одне беззаперечно, що після гучних вибухів слова: «працює ППО» діють як заспокійливе.

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: