Skip to content

Пришили ногу задом наперед: лікарі з трьох міст України зробили унікальну операцію 18-річній дівчині

Валерия Федоренко

Пришили ногу задом наперед: лікарі з трьох міст України зробили унікальну операцію 18-річній дівчині

18-річній дівчині з Івано-Франківська поставили діагноз – рак кісток. Аби не ампутувати ногу повністю, лікарі з трьох міст України об’єдналися та зробили унікальну операцію, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Про свій діагноз Юля дізналася за день до 18-річчя. Дівчина просто вдарилася ногою та звернулася до лікарні. Після ретельного обстеження виявилося, що у неї остеосаркома 2B стадії.

Спочатку Юлія лікувалася в рідному місті. Місцеві лікарі-онкологи призначили їй 6 сеансів хіміотерапії. Однак вони їй не допомогли. Хвороба прогресувала та могла вбити юну дівчину.

Запобігти поширенню пухлини можна було лише в один спосіб – терміново видалити уражену стегнову кістку. Але рак у Юлі вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні.

Аби зберегти якість життя дівчини та функціонування її кінцівки, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Києва, Львова та Івано-Франківська. Після декількох обговорень вони прийняли рішення зробити рідкісну для України операцію – ротаційну пластику.

Пришили ногу задом наперед: лікарі з трьох міст України зробили унікальну операцію 18-річній дівчині

Ротаційна пластика – це хірургічне втручання, за допомогою якого видаляють уражену раком частину ноги разом з коліном. При цьому нижню частину разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки, тобто задом наперед. Таким чином стопа зможе виконувати функцію коліна, що дозволить у майбутньому встановити функціональний протез.

Зараз Юлія вже повернулася до рідного Івано-Франківська та продовжує боротися з недугом хіміотерапією. Коли нога остаточно загоїться і у дівчини з’явиться більше сил, вона зможе займатися з фізичним терапевтом та розробляти ногу. Потім на Юлю чекає протезування і опанування ходьби.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: