Skip to content

Філатов представив Дніпро на триденній конференції муніципального партнерства у Лейпцигу 

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

У Лейпцигу відбулася шоста німецько-українська конференція муніципального партнерства, що зібрала 550 делегатів від місцевого самоврядування обох країн. Її мета конференції — подальша розбудова комунального партнерства українських міст із німецькими та загалом європейськими громадами. А також відбудова і повоєнний розвиток країни та зцілення суспільства від травм війни. Говорячи про потребу людей бути впевненими у довготривалій підтримці світу, мер Дніпра Борис Філатов наголосив, що нині одним із сигналів цього є німецько-українське співробітництво міст.

І саме Дніпро у побратимстві з Кельном демонструє потужний приклад такої роботи. Про це Філатов заявив під час свого виступу на одній з панелей конференції, в якій також взяв участь мер Києва Віталій Кличко. Філатов згадав системну підтримку, яку Кельн надав Дніпру. Це кілька сотень генераторів, планшети та меблі для школярів, пожежні машини та амуніція для рятувальників, а також автобуси, які надіслали місту після того, як російська ракета знищила понад сто одиниць громадського транспорту.

«Я можу наводити багато прикладів. Але коли ми говоримо про згуртованість — це не лише про техніку та ресурси. Насамперед нам потрібна емпатія і розуміння того, що наші партнери залишаються з нами. І ми це бачимо. І німецько-українське муніципальне співробітництво має вплив на згуртованість української нації», — сказав Філатов.

Філатов представив Дніпро на триденній конференції муніципального партнерства у Лейпцигу 

Зі свого боку, пані мер Кельна Генрієтта Рекер наголосила, що необхідна підтримка Дніпра триватиме далі. Конкретні подальші кроки вона обговорила з Борисом Філатовим уже під час особистої зустрічі. Зокрема йшлося про посилення залучення німецького бізнесу, що хоче інвестувати в Дніпро, перспективу відкриття у місті філії виставкового центру Кельна, а також шляхи утилізації залишків будинків та споруд, розбитих російськими ракетами.

Філатов представив Дніпро на триденній конференції муніципального партнерства у Лейпцигу 

Водночас Філатов разом з мером Львова Андрієм Садовим долучився до панельної дискусії щодо залучення громадян до врядування. Детально конференцію в Лейпцигу висвітлюють чимало німецьких видань.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: