Skip to content

Нові правила спадкування в Україні: що зміниться і для кого

Анна Диброва

Нові правила спадкування в Україні: що зміниться і для кого

В Україні запрацює оновлена процедура отримання спадщини. Зокрема змінилося місце відкриття спадщини, а також строки видачі документа. Відповідні зміни підтримала Верховна Рада України під час засідання 8 листопада 2023 року, про це пише сайт «Наше місто» з посиланням на ВРУ.

Як зміниться процедура отримання спадщини в Україні

Насамперед зміни торкнуться місця відкриття спадщини, що пов’язано з військовим станом та втратою контролю над деякими територіями України.

Відповідно до нових норм:

місцем відкриття спадщини вважатимуть останнє місце проживання спадкодавця;

якщо місце проживання спадкодавця неможливо з’ясувати або його реєстрацію, за межами України — місцем відкриття спадщини стане місцезнаходження нерухомого майна або його основної частини;

якщо місцем відкриття спадщини вкажуть населений пункт, де тривають бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією Росією — з приводу спадщини можна буде звертатися до будь-якого нотаріуса.

Крім того, свідоцтво про право на спадщину можна буде отримати після того, як закінчиться строк для прийняття спадщини. До змін, цей термін становив пів року. Також наголошується, що на період дії воєнного або надзвичайного стану в країні зупиняються строки позовної давності (всі строки, встановлені Цивільним кодексом України).

Успадковані борги: чи мусять рідні виплачувати кредит померлого родича

Якщо спадкоємці (чоловік/дружина і батьки) приймуть спадщину, то вони успадкують і боргові зобов’язання спадкодавця. Водночас, розмір відповідальності спадкоємців перед кредитором обмежується вартістю успадкованого майна.

Спадкоємці мають право відмовитись від спадку, залежно від складу і стану майна яке дістається у спадок та за значних боргів спадкодавця.

Але є випадки, в межах яких законодавство надає можливість спадкоємцям відстрочити успадковану виплату за кредитом. Зокрема, йдеться про спадкоємців загиблих на війні в Україні військовослужбовців.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: