Skip to content

Готовність 85%: у Дніпрі на ж/м Перемога тривають масштабні роботи по ремонту колектору

Анна Диброва

Готовність 85%: у Дніпрі на ж/м Перемога тривають масштабні роботи по ремонту колектору

Комунальники у Дніпрі докладають максимум зусиль, аби під час аномальних природних явищ, нетипово рясних опадів місто не потерпало від затоплень, тому постійно ведуться роботи з оновлення та ремонту водовідвідної мережі. Так, на ж/м Перемога (бульв. Слави, в районі мосту на косу) триває ремонт зливової каналізації, а саме заміна існуючого колектору на новий, повідомляє сайт  «Наше місто» з посиланням на міську владу.

Черговий по місту, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради – Олексій Самілик, разом з заступником начальника КП «УРЕА» ДМР – Михайлом Ступаком – перевірили хід ремонтних робіт.

Цей колектор відводить воду з ж/м Перемога-4, 5, проспекту Героїв та бульвару Слави, аж до самого ж/м Сокіл. Після рясних дощів сюди стікається великий обсяг води. Однак, через малий діаметр старого колектору стічні води не могли швидко дістатися річки і тут регулярно траплялись підтоплення дворових територій. Окрім цього технічний стан колектора потребував ремонту: є пошкодження арматури, пісок, мул.  Щоб усунути цю проблему комунальники замінюють існуючу трубу на нову з діаметром більшим у десять разів. Загалом буде відремонтовано 195 метрів колектору. Він має прямокутну форму з параметрами 5,5 м на 2 м. Це дозволить розвантажити колектори під час злив та забезпечити максимально надійне водовідведення.

Також завдяки тому, що новий колектор складається з двох паралельних тунелів, це полегшить його експлуатацію. Тобто один перекривається і його обслуговуються, а другий повністю експлуатується. Адже зараз, коли виконуються роботи довелось влаштовувати тимчасовий колектор. Тепер таких проблем у цьому місці не виникатиме.

Ще один цікавий факт, що старий колектор значно меншого діаметру приймав воду лише з бульвару Слави, а все що знаходилося вище було підключено до колектору, котрий не мав випуску взагалі. Тобто, у радянські часи верхня частина колектору була недобудована, через те що колектор не мав випуску – підмивались піщані ґрунти на масиві та утворювались просадки. В результаті такої експлуатації колектор повністю замулився і забруднився. Коли буде завершено реконструкцію колектору на Перемозі, проблема просадок ґрунту теж буде вирішена.  

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: