Skip to content

В Україні 1 гривню продають за 65 тисяч грн: як виглядає унікальна монета

Ксенія Куземко

Багатьом людям відомо, що деякі українські монети можуть мати велику вартість. Наприклад, рідкісна 1 гривня монета 1992 року продається за 65 тисяч гривень. Ця монетка може виявитися в гаманці будь-кого, головне – вміти її впізнати. В чому її унікальність – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на РБК Україна.

Який вигляд має цінна монета

Спочатку варто звернути увагу на колір монети. Ця 1 гривнева монета була випущена у 1992 році та виготовлена з алюмінію, хоча пізніше гривні вироблялися з латуні.

Саме ця особливість робить її рідкісною та особливо цінною серед колекціонерів монет. На спеціалізованих веб-ресурсах, де нумізмати обговорюють свої колекційні знахідки, часто згадується, що подібні екземпляри і досі можуть зустрічатися в обігу.

Також важливо відзначити, що монета має гладкий гурт, без будь-яких насічок, і краї виглядають загостреними. Це пояснюється тим, що таку одну гривню виробляли на спеціальній заготівці як пробний варіант.

Нумізмати використовують спеціальний “шифр” (складається з літер і цифр), який допомагає ідентифікувати цю монету в тематичних каталогах – 2ААг.

Монета номіналом в одну гривню не перебуває в ідеальному стані. На ній є тріщина, але малюнок на ній добре зберігся з часом. Продавець також сфотографував монету на вагах, оскільки монети, зроблені з різних матеріалів, можуть мати різну вагу. Це допомагає визначити, чи монета є дійсно цінною.

Продавець оцінив свою монету в 65 тисяч гривень і підкреслив, що це колекційний та оригінальний екземпляр. Чи зможе він її продати на OLX – поки що залишається відкритим питанням.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: