Skip to content

Людей тримають за скот: що відбувається на Нікопольському заводі феросплавів

Що відбувається на Нікопольському заводі феросплавів - Наше Місто

Чутки про зупинку Нікопольського заводу феросплавів з 1 листопада поповзли задовго до цієї дати. При цьому на самому підприємстві, яке пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, який зараз переживає не кращі часи у СІЗО, їх ніяк не коментували. Більше того, навіть робітникам нічого не говорили до останнього, поки не наказали консервувати цехи і обладнання. Та через день після того, як це все було зроблено, людям зателефонували і сказали виходити на роботу, повідомляє сайт «Наше місто» на власні джерела.

Багатостраждальному Нікополю наразі живеться дуже складно. Щоденні обстріли, від яких гинуть люди, примусили виїхати ледве не половину міста. Хтось знайшов притулок за кордоном, хтось на заході України, інші ж виїхали у сусідній Покров, до якого не дістає артилерія окупантів з протилежного боку Каховського водосховища. Зрозуміло, що знайти нову роботу в таких умовах надто складно, тому люди щосили тримаються за те, що є. А Нікопольський феросплавний – найбільший феросплавний завод Європи, понад 70% продукції якого до війни йшло на експорт. І зарплатню тут платили непогану. Та з повномасштабним вторгненням ситуація кардинально змінилася. Спочатку був скорочений робочий тиждень разом з виплатами, а потім і взагалі заговорили про зупинку заводу.

Що відбувається на Нікопольському заводі феросплавів  - Наше Місто

«Нас тримають за скот, інакше не скажеш. І роботи немає, і виїхати з міста хоча б на декілька днів неможливо, бо можуть викликати у цех. І така ситуація триває вже більше року. Десь два місяці назад почали все консервувати і опломбовувати. З 1 листопада сказали на роботу не виходити. А вже ввечері в цей день зателефонували і сказали терміново з’явитися. Тепер знімаємо пломби. Відновлюємо робочі процеси до грудня. Що далі – невідомо», – розповіли нам на НЗФ.

На жаль, аналогічна ситуація на Нікопольщині і з іншими активами Ігоря Коломойського. Покровський та Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат зупинені. Все це – бюджетоутворюючі підприємства, які давали роботу тисячам людей. Наразі ГЗКи призупинили свою основну діяльність і зосередилися на ремонтних роботах. Таким чином, певна кількість робітників продовжує працювати. Перспективи дуже песимістичні.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: