Skip to content

Унікальна історична подія: вперше в Україні виконано трансплантацію серця та легенів одночасно

Анна Диброва

Унікальна історична подія: вперше в Україні виконано трансплантацію серця та легенів одночасно

У ніч з 24 на 25 жовтня у Львові провели першу в Україні пересадку комплексу легені-серце, про це пише сайт «Наше місто»  з посиланнням на Інститут серця МОЗ України.

«Мрії збуваються! Першу трансплантацію комплексу серце-легені в Україні зроблено! Пацієнтка стабільна. Дякую всім, хто взяв участь у цій нелегкій операції», — зазначив директор Інституту серця МОЗ України професор Борис Тодуров.

Органи отримала 38-річна Ніна з Київщини. Вона мала ваду серця від народження. На трансплантацію жінка чекала протягом 15 років, 9 місяців з яких — в Індії.

«З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюся на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати», — розповіла жінка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Операцію проводили лікарі з Києва та Львова.

Серце і легені запрацювали ще на операційному столі.

Наразі стан Ніни стабільний.

Посмертним донором для жінки став 18-річний хлопець, який потрапив у ДТП. Його травми виявилися несумісними із життям. Крім серця і легень лікарі трансплантували також печінку та обидві нирки, одну з яких отримала дитина.

До пересадки комплексу серце-легені українські лікарі готувалися понад три роки. Почали з трансплантацій серця, потім легень. І ось нарешті — органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але українська медицина це зробила! Тепер і в Україні виконується операція, яку роблять мало де у світі — діляться фахівці кардіохірургії та трансплантації серця лікарні Святого Пантелеймона.

Категорія: Важливо, Україна

Позначки: 

Поділитися: