Skip to content

Осінні канікули в Україні 2023: в яких регіонах школярів позбавили відпочинку і чому

Осінні канікули в Україні 2023 - Наше Місто

Традиційно наприкінці жовтня учні йдуть на тиждень відпочинку – осінні канікули. Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту», протягом навчального року учні повинні мати щонайменше 30 днів відпочинку, включаючи осінні, зимові та весняні канікули. Дати цих канікул встановлює адміністрація кожної школи індивідуально. Департаменти освіти області можуть рекомендувати періоди відпочинку, але рішення приймається враховуючи безпекову ситуацію та початок опалювального сезону. У цьому році кілька громад вибрали варіант, коли учні не матимуть осінніх канікул, замість цього вони довше відпочиватимуть у зимовий період. Де і чому було прийнято таке рішення, розповість сайт «Наше місто» з посиланням на Українську правду.

Дніпропетровська область

В обласному центрі осінні канікули триватимуть з 30 жовтня по 5 листопада, тоді як у більшості районів і міст регіону вони вже почалися.

Харків

У Харкові осінні канікули розпочнуться 23 жовтня і триватимуть по 29 жовтня.

Переважна більшість загальноосвітніх навчальних закладів області прийняли рішення розпочати осінні канікули також з 23 жовтня.

Ще 15 громад канікули планують розпочати на тиждень пізніше – з 30 жовтня, повідомили в Харківській ОВА.

Київ

Осінні канікули у школах Києва розпочалися 23 жовтня і триватимуть до 29 жовтня включно. А от у Переяславській громаді школярі не підуть на осінні канікули, натомість зимові триватимуть довше. Таке рішення біло прийнято, щоб взимку зекономити на теплопостачанні.

Львівська область

У школах Львівщини осінні канікули також відбудуться, проте громади обрали різні дати.

Раніше за всіх на канікули пішли школярі Комарнівської громади, там канікули розпочалися вже з 16 жовтня. Інші громади здебільшого обрати період відпочинку з 23 або 30 жовтня.

Водночас чотири громади взагалі не будуть мати осінніх канікул. Вони вирішили збільшити зимові канікули для економії енергоресурсів.

Тернопільська область

Школярі у більшості шкіл Тернополя з початку вересня вчаться по суботах. Серед причин: підвищена захворюваність восени й можливий карантин та безпекова ситуація, а саме ймовірна відсутність електроенергії взимку через атаки на енергетичну інфраструктуру.

 Осінні канікули в Україні 2023 - Наше Місто

Івано-Франківська область

Департамент освіти та науки Івано-Франківської громади рекомендував навчальним закладам організувати навчальний процес у два семестри і зробити довші канікули взимку, тобто навчатись аж до Різдва, яке цьогоріч вперше всією країною відмічатимуть 25 грудня.

Вінницька область

Більшість шкіл області пішли на осінні канікули з 23 по 29 жовтня.

Частина шкіл вирішили розпочати канікули пізніше – з 30 жовтня по 5 листопада.

Проте кілька громад вирішили приєднати тиждень осінніх канікул до зимових, тож у цих школах до кінця навчального семестру учні будуть вчитися без відпочинку.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Освіта

Позначки: ,

Поділитися: