Skip to content

Окрім Бога і ППО ніхто не знає, як буде, але до можливих блекаутів ми готуємось 24/7, – мер Дніпра

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

У Дніпрі активно готуються до можливих блекаутів. В місті не витрачали час дарма. Які заходи було вжито? На це та інші питання в ексклюзивному інтерв’ю «Наше місто» відповів мер Дніпра Борис Філатов.

Інтерв'ю Бориса Філатова Наше місто осінь 2023 - Наше Місто

За його словами, ми, як громада, суттєво залежимо від стану справ у державі, в енергосистемі загалом.

«Окрім Бога та ППО ніхто не знає, як ми зможемо пройти через можливі ворожі обстріли та вистояти. Повітряні сили наголошують, що зараз агресор використовує проти України вже по 500 дронів на місяць – тобто, набагато більше, аніж раніше.

Місто придбало численні генератори для комунальних підприємств, в тч. —  надпотужні, по 1 МВт. Я щойно побував у котельні, бачив генератори, які дозволять підтримати роботу системи опалення. Крім того, неможливо обладнати кожен будинок, котельню, садочок генератором. Як неможливо усе мільйонне місто сховати в Пункти незламності. Ці Пункти є, вони підготовлені. Однак, це — можливість прийти, зігрітися, випити чаю-кави, зарядити смартфон та інше. Заховати там усіх мешканців фізично не можливо. Загалом ми працюємо над усіма цими питаннями разом з Дніпропетровською ОВА, приватними постачальниками електрики та ін. Займаємося 24/7. Будемо дивитися на розвиток подій», – сказав Борис Філатов.

Минулої осені-зими приватні компанії — Центральна енергетична компанія, оператори мобільного зв’язку — мали труднощі, які негативно позначилися на мешканцях міста. Як ці компанії підготувалися зараз, чи не буде повторення кризових ситуацій?

«Зараз на усіх нарадах приватні компанії доповідають керівництву регіону та держави, що вони добре підготувались. Утім, це — приватні компанії. Тож місцеве самоврядування, мер їх не контролюють.

У минулому році міська влада Дніпра серйозно допомагала всім, кому могла. В т.ч. — операторам мобільного зв’язку. Ми поставили їм генератори, щоб вони надавали зв’язок людям. Ми підставили своє плече у складний момент. Та це не можна постійно робити згідно з правилами бюджетної дисципліни. Тож хотілося б, щоб ми всі разом дуже відповідально поставилися до перспективи», – розповів Борис Філатов.

За яких умов розпочнеться опалювальний сезон? Чи задоволені батьки школярів змішаною системою навчання та скільки дитсадків відкриють у Дніпрі восени? Наскільки етично у наш воєнний час гучно та пафосно працювати закладам дозвілля та розваг?  Відповіді на найпоширеніші питання дніпрян у ексклюзивному інтерв’ю Бориса Філатова.

Категорія: Інтерв'ю, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: