Skip to content

Помста і намагання заробити на війні: адвокат комбрига Водолазького розповіла, хто точить зуб на захисника

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Справа Олександра Водолазького: подробиці від адвоката

Як ми раніше повідомляли, командиру 128 бригади територіальної оборони міста Дніпро Олександру Водолазькому вручили підозру і клопотання про арешт за перевищення службових обов’язків. Його адвокат Дар’я Кияненко розповіла в деталях, що насправді сталося і чому людину, яка вже понад 9 років стоїть на захисті країни, хочуть посадити за ґрати, передає “Наше місто“.

За її словами, історія почалася у березні 2022 року, коли ворог стояв на підступах Дніпра, ситуація видавалася критичною, і вимагала безпекових рішень.

“Саме Олександр Водолазький – бойовий командир, який захищає країну і Дніпро більше 9 років – згідно своїх посадових інструкції підписав наказ. У ньому йшлося про відчуження і передачу майна на військові потреби в умовах воєнного стану. Таке рішення має стратегічне значення і до сьогодні. Адже наказ, підписаний командиром військової частини, фактично, є військовим тактичним рішенням, прийнятим в сфері оборони міста в реаліях розпочатої війни рф проти України, що є держаною таємницею”, – зазначила адвокат.

Перелік будівель, споруд і необхідних робіт погодили зі Штабом ради оборони міста, а пан Водолазький віддав логічний наказ – будувати опорні оборонні пункти та пункти блокування на Набережній Дніпра, зокрема, орендованих ділянках підприємства.

ТОВ “Естейт Сіті” та ТОВ “Квартал Груп”, за словами Дар’ї Кияненко, захотіли розжитися на кровопролитній війні в Україні.

“Дві компанії намалювали собі суми збитків і вирушили в суд, за відшкодуванням. Суд позов прийняв, тому маємо провадження Господарського суду м. Києва, де перебувають матеріали господарської справи (№ 904/868/22) – спір щодо майна, який і вирішується за законом в судовому порядку. Можливо, це було єдине, що відповідало закону, адже столичні судді перемайнули далеко за свої повноваження і призначили проведення масштабної експертизи, яка подекуди навіть не стосувалася запитів позивача”, – розповіла Дар’я Кияненко.

В апеляційному етапі ухвалу про проведення експертизи скасували.

У травні 2022 року в ЄРДР зʼявилося повідомлення про підозру Олександра Водолазького, яка покликана довести неправомірність дій командира 128-ї бригади ТРО Дніпра. Його звинувачують в перевищенні повноважень, хоча, за словами адвоката, з цим абсолютно не згодні в Міністерстві оборони України.

“Олександра Водолазького притягають у незаконний спосіб до кримінальної відповідальності, штучно створюються докази обвинувачення, адже очевидно, що в матеріалах кримінального провадження немає фактів, які б доводили вчинення злочину захисника Дніпра. Ба більше, повідомлення про підозру не містить особливих елементів, як обʼєктивна та субʼєктивна сторона”, – додала адвокат.

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: