Skip to content

Зупинять кровотечу та накладуть турнікет: у Дніпрі освітян вчать надавати домедичну допомогу

Олена Завгородня

У Дніпрі вчителі шкіл та викладачі професійних училищ проходять курси психологічної та домедичної допомоги, організовані Освітньою траєкторією. Про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на міську владу. Освітян навчають надавати допомогу при травмі, зупиняти кровотечу, накладати турнікет тощо. Ці навички, в разі надзвичайної ситуації, дозволять надати постраждалому першу допомогу до приїзду лікарів.

«Звичайно, перше завдання педагога – це навчити, дати знання. Але надати домедичну допомогу в разі надзвичайної ситуації або травмування дитини педагог має вміти. За час повномасштабного вторгнення курс домедичної допомоги пройшли більше 3-х тисяч педагогічних працівників різних категорій. Для зручності, навчання відбувається невеликими групами по 20-30 людей. Це допомагає кожному педагогу особисто відпрацювати дії, прописані в міжнародному медичному протоколі», – зазначила Тетяна Нікіфорова, в.о. директора КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»».

Після проходження курсу слухачі отримують сертифікат, що засвідчує набуті навички.  Тренінги з домедичної допомоги проводять інструктори КП «Госпітальєри Дніпра», фахівці Дніпровського Державного медичного університету, медики Міжнародної громадської організації «Frontline medicks».


«Ці знання потрібні завжди. Війна завершиться, а знання залишаться, і вони дійсно можуть врятувати життя. Курс триває 8 годин, він має як теоретичну, так і практичну складову. Наприклад, ми тренуємось накладати турнікет та вкривати постраждалих термоковдрою. Це міжнародні протоколи надання домедичної допомоги, в деяких країнах цьому вчать навіть дітей», – зазначив Олексій, інструктор КП «Госпітальєри Дніпра». 

Аби додатково убезпечити дітей під час навчання, в школах Дніпра працює кваліфікований медперсонал. Це 168 лікарів та медсестер. Вони мають все необхідне для надання першої медичної допомоги.  

«Я регулярно проходжу курси з підвищення кваліфікації, це ніколи не буває зайвим, завжди дізнаєшся щось нове. Завжди мріяла стати лікарем і жодного разу не пожалкувала. В разі потреби, в кабінеті ми маємо все для надання першої медичної допомоги», – зазначила лікарка-педіатр в НВК №139, Тетяна.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Освіта

Позначки: 

Поділитися: