Skip to content

Новий календар свят в Україні 2023: коли святкування Різдва

Ксенія Куземко

Різдво Христове завжди було одним із найзначущих релігійних свят в Україні. У цьому році українці святкують його 25 грудня. Коли Святий вечір 2023 року після переходу на новоюліанський календар – читайте в матеріалі «Наше місто».

З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський календар, що призвело до змін у датах багатьох церковних свят. Ця зміна торкнулися і другого найбільшого релігійного свята — Різдво Христове. Отже, з 2023 року українці святкують це свято 25 грудня, на 14 днів раніше, ніж раніше.

Коли Святий вечір 2023

За традицією святковий вечір відбувається напередодні Різдва, тобто 24 грудня. Це один з найбільш урочистих днів у православній традиції, який в Україні відрізняється особливою пишністю та великою кількістю обрядів.

Напередодні Різдва Христвого кожна українська родина сідає за накритий святковий стіл, на якому стоїть 12 пісних страв (адже все ще триває Різдвяний піст). Це число не випадкове, адже воно символізує 12 учнів Ісуса Христа (апостолів) та 12 місяців року. Господині готують пісні страви з особливою увагою до деталей. Зазвичай це пісний борщ, каші, бобові, риба, мед, сухофрукти та багато іншого. Головне місце на святковому різдвяному столі займає кутя — святкова каша з родзинками, перетертим маком і медом.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: