Skip to content

Великий каньйон з рожевим кварцом і водоспад у степу: природні дива Дніпропетровщини на лінії фронту

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Природні дива Дніпропетровщини на лінії фронту - Наше Місто

Неподалік від лінії фронту, у Нікопольському та Криворізькому районах Дніпропетровської області, знаходяться унікальні геологічні об’єкти – водоспад посеред степу та чи не єдиний в Україні вихід на поверхню рожевого кварцу. Разом із відомим геологом Володимиром Манюком журналісти «Наше місто» обстежили природні об’єкти, що привертають увагу науковців та мандрівників.

Поряд з с. Шолохово Нікопольського району розкинувся так званий великий каньйон. Саме тут дослідники виявили вихід на поверхню рожевого кварцу, що є унікальним явищем для України.

У природі існують різні види кварцу в залежності від хімічних домішок – білий, чорний рожевий. Останній прикметний тим, що особливо цінується серед ювелірів. Той, що знайшли у Нікопольському районі, визначений як напівдорогоцінне каміння. На жаль, поки що каньйон із виходом кварцу не внесений до переліку природоохоронних зон.

Біля селища Токівське у Криворізькому районі знаходиться гідрологічна пам’ятка – водоспад на гранітних виступах. Мальовничі краєвиди цієї місцини особливо цінують місцеві жителі.

Місце поблизу водоспаду цікава і археологам, геологам, історикам. Зокрема, тут знаходився зимівник останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.

Подробиці дивіться у нашому відео.

https://www.youtube.com/watch?v=aqMAhaUUjKE&feature=youtu.be&ab_channel=%D0%9D%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%9C%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE

Автор: Андрій Нікітін.

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: