Неподалік від лінії фронту, у Нікопольському та Криворізькому районах Дніпропетровської області, знаходяться унікальні геологічні об’єкти – водоспад посеред степу та чи не єдиний в Україні вихід на поверхню рожевого кварцу. Разом із відомим геологом Володимиром Манюком журналісти «Наше місто» обстежили природні об’єкти, що привертають увагу науковців та мандрівників.
Поряд з с. Шолохово Нікопольського району розкинувся так званий великий каньйон. Саме тут дослідники виявили вихід на поверхню рожевого кварцу, що є унікальним явищем для України.
У природі існують різні види кварцу в залежності від хімічних домішок – білий, чорний рожевий. Останній прикметний тим, що особливо цінується серед ювелірів. Той, що знайшли у Нікопольському районі, визначений як напівдорогоцінне каміння. На жаль, поки що каньйон із виходом кварцу не внесений до переліку природоохоронних зон.
Біля селища Токівське у Криворізькому районі знаходиться гідрологічна пам’ятка – водоспад на гранітних виступах. Мальовничі краєвиди цієї місцини особливо цінують місцеві жителі.
Місце поблизу водоспаду цікава і археологам, геологам, історикам. Зокрема, тут знаходився зимівник останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.
Подробиці дивіться у нашому відео.
Автор: Андрій Нікітін.