Skip to content

У Дніпрі вандали пошкодили і пограбували бетонне укриття на набережній (Фото)

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

У Дніпрі вандали пошкодили захисне укриття. Було викрадено електричне устаткування. Про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на міську владу.

У Дніпрі активно продовжують встановлювати залізобетонні захисні укриття, які допомагають убезпечитися від вибухової хвилі та уламків. Вони бувають декількох різновидів, проте всі вони безпечні для користування.

Модульні захисні споруди розпочали встановлювати у 2022 році біля зупинок громадського транспорту та у місцях великого скупчення людей. Торік у Дніпрі встановили 36 укриттів різних типів, з початку 2023-го – 22, до кінця року планується додатково встановити ще 33 таких укриття.

Сам процес монтажу виглядає так: спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок провозять на місце, де заплановано їх встановити, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати, а саме встановлюють двері, підключають до електромережі (нагадуємо, що укриття підключається до мереж зовнішнього освітлення, тому світло там зʼявляється одночасно з освітленням на вулиці), встановлюють лави для комфорту містян, розміщають поруч біотуалет і урни для сміття. Також комунальники фарбують та прикрашають готове укриття малюнком, для того, щоб відвідувачі могли легше орієнтуватися куди йти у випадку небезпеки. Загалом на облаштування одного укриття від монтажу до фарбування в середньому потрібен тиждень роботи. Після завершення робіт укриття повністю готове до використання.

Кожне укриття щоденно прибирають комунальники. Щодо біотуалету, то його комунальники обслуговують через день, а двічі на тиждень виконують його миття. Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку (дератизацію) всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху.

Під час чергування Олексій Самілик проінспектував стан укриття за адресою вул. Січеславська Набережна, 55Д. Воно розраховане на 40 людей, має лави, урни для сміття та біотуалет поруч.

Це укриття вже вдруге постраждало від вандалізму несвідомих містян, у червні комунальники відновлювали світильники, мережі електропостачання, кабелі та автоматику у щитку у даному укритті. Проте випадки розкрадання не припиняються і наразі укриття знову потребує відновлення електротехнічного устаткування на суму 12,7 тис. грн.

Загалом по місту випадки вандалізму в укриттях є великою проблемою, за цей рік пошкоджено чи розкрадено майно у 27 укриттях на загальну суму близько 321 тис. грн.

Користуючись нагодою, комунальники звертаються до дніпрян з проханням дбайливо ставитись до міського майна. Адже все це – для вашого комфорту.

Категорія: Важливо, ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: