Skip to content

Які послуги ВПО можуть отримати у Дніпрі

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Які послуги ВПО можуть отримати у Дніпрі

У Дніпрі на сьогодні зареєстровано більше ніж 180 тис. внутрішньо переміщених осіб. Вони мають право на усі місцеві соціальні гарантії, допомоги та послуги. Місто офіційно визнає їх мешканцями Дніпра і намагається допомагати та захищати їх права рівноцінно з містянами, передає «Наше місто».

Які послуги можуть отримати ВПО

Новини Дніпра: Які послуги ВПО можуть отримати у Дніпрі
  • В управліннях соцзахисту населення громадян приймають для оформлення статусу та допомоги на проживання ВПО. Допомогу на проживання отримують майже 115 тисяч осіб.
  • В управліннях соціального захисту населення триває видача талонів на безкоштовні гарячі обіди для ВПО. Щоб отримати талон, необхідно звернутись до управління за місцем реєстрації та подати відповідну заяву. Послуги безкоштовного харчування на сьогодні щодня отримують близько 2 тис. ВПО. Отримати обід можна у визначених їдальнях міста за адресами: вул. Семафорна, 27 (11.00-16.00); вул. Моссаковського, 13 А (11.00 – 16.00).
  • Також дворазовим харчуванням (обід та вечеря) забезпечуються шелтери, якщо в них проживає не менше 15 ВПО з числа вразливих категорій (особи з інвалідністю, мами з дітьми, особи поважного віку тощо). На сьогодні харчування отримує 5 таких шелтерів, в яких проживає близько 200 ВПО з вразливих категорій населення.
  • З 1 сiчня 2023 року управління соціального захисту населення приймають документи на призначення компенсації за безоплатне розміщення ВПО від фізичних осіб та на відшкодування вартості комунальних послуг – від приватних та комунальних закладів, які розміщують ВПО. На сьогодні компенсацію витрат за тимчасове розміщення майже 5 тис. ВПО отримують  майже 2 тис. мешканців Дніпра. Компенсацію за спожиті комунальні послуги під час розміщення у себе майже 300 ВПО отримують 6 закладів приватної та комунальної власності.
  • Також спеціалісти управлінь консультують та скеровують ВПО до інших закладів соціального захисту, органів місцевого самоврядування чи громадських організацій, відповідно до їх потреб.
  • Для реалізації «Програми зайнятості населення у місті Дніпрі на 2022-2026 рр.» організовано робочі місця для проведення громадських робіт тимчасового характеру.  За період повномасштабного вторгнення до громадських робіт в управліннях соціального захисту населення міста було залучено 39 внутрішньо переміщених осіб та працевлаштовано 33 особи.

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: