Skip to content

Не площа, а Європейський бульвар: які таємниці зберігає одна з найкоротших вулиць у центрі Дніпра

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Європейський бульвар у Дніпрі - Наше Місто

ЗМІ, Гугл карти, дніпряни: усі звикли називати простір біля ЦУМу Європейською площею. Проте це є помилкою, оскільки насправді вулиця називається бульваром. Що відомо про одне з найвідоміших місць у Дніпрі, — розкаже «Наше місто».

Європейський бульвар — одна з найкоротших пішохідних вулиць Дніпра, що сягає 155 метрів й тягнеться від площі Героїв Майдану до вулиці Королеви Єлизавети Другої. Разом з новим тротуарним покриттям, декоративним освітленням та місцями для відпочинку бульвар був відкритий у 2005 році до Дня міста.

Проте сам бульвар, як відомо, був збудований ще до появи Катеринослава — у 18 столітті, але називався тоді Залізним. Загалом впродовж декількох століть у бульвара було багато назв та пам’яток архітектури, які, на жаль, не збереглися до сьогодні.

За деякими не підтвердженими даними на розі Центральної вулиці та Європейського бульвару була зведена синагога, яку згодом знесла радянська влада. Натомість на місці сьогоднішнього торговельного центру «Європа» було зведено готель «Італія». Про нього мало що відомо, оскільки гості, які мали змогу там побувати, не залишали якихось відомих мемуарів.

Після встановлення радянської влади будинок було націоналізовано, тому згодом він став звичайним житловим будинком.

У 1990-ті квартал між вулицями Центральна та Королеви Єлизавети займав «катеринославський ринок». Міська влада неодноразово намагалася закрити його, і у 2003 році їй це нарешті вдалося.

Європейський бульвар у Дніпрі - Наше Місто

Так, у 2005 році після масштабної реконструкції з’явився Європейський бульвар, такий, який ми всі сьогодні знаємо.

Автор: Валерія Федоренко.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: