Skip to content

За 5 хвилин трансформуються у ліжка: у метрополітені Дніпра є унікальні модульні лави (Ексклюзив)

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Інновації у Дніпровському метрополітені!  Латвійське підприємство Latvijas Fineris (Рига) спільно з литовським виробником DUV реалізують благодійний проект з виготовлення мобільних ліжок для потреб українців! Ось такі мобільні конструкції або, як їх ще називають, модульні лави  є в метрополітені Дніпра. Їх легко та швидко збирати, а під час повітряної тривоги вони стають просто незамінні. Доцільність використання таких ліжок в Україні побачив представник торгово-промислової палати Латвії в Україні В’ячеслав Редько, передає “Наше Місто”.

Це пілотний проєкт, який реалізували за підтримки благодійного фонду Litua Kartu, а логістичне питання допомогло вирішити посольство України в Латвії. Підприємства Latvijas Fineris спільно з литовським виробником DUV постійно беруть участь у благодійних проектах самостійно один від одного, але спільна робота дає змогу зробити більше вважає керівник литовьскої компанії DUV Вітас Люджас.

На початку повномасштабної війни латвійсько-литовським підприємцям хотілось допомогти українцям і з’явилась ідея створити ліжка, які збираються без шурупів, а головне що інструмент для збирання не потрібен. Одне ліжко виготовляється за дві години, вартість виготовлення 150 євро. Над дизайном виробу та його технічними характеристиками працювали на кафедрі промислового дизайну Вільнюського технічного університету. Тому Вітас Люджаюс особливо вдячний латвійському партнерові – концерну Fineris за можливість виготовлення та передавати в Україну швидкозбірні меблі, тим самим бути з українцями разом та наближати перемогу.

“14 модульних лав Дніпровському метрополітену передали Латвійські підприємства, які об’єднали зусилля для допомоги українцям під час війни. Наразі такі лави розмістили на станціях метрополітену, а саме Вокзальна – 4 од., Метробудівників – 5 од., Проспект Свободи – 5 од. загальна кількість модульних лав – 14 одиниць. Організатори проекту кажуть, що в майбутньому планують встановити такі модульні лави ще в укритті шкіл. Наразі такі модульні лави є в Київському, Харківському, Дніпровському метрополітенах Ми дуже вдячні підприємцям Латвії та Литви, що потурбувались про людей, які приходять до станцій метрополітену для укриття. Кошти метрополітену для реалізації цього проекту не витрачаються”, – зазначає Катерина Малоок- Криган, інженер КП “Дніпропетровський метрополітен”

З початком  повномасштабного вторгнення латвійсько-литовським підприємцям хотілось допомогти українцям і з’явилась ідея створити конструкції, які збираються без шурупів, а головне що інструмент для збирання не потрібен!

“Лави використовують під час повітряних тривог, як додаткові місця для сидіння, або як ліжка. Модульна лава витримує до 500 кг ваги та легко трансформується у повноцінне односпальне ліжко, на збірку необхідно менше 5 хвилин, що робить це ліжко просто незамінним в умовах воєнного стану. Фактично 4 людей зможуть одночасно сидіти, а якщо їх скласти разом і довгий час людина перебуває в укритті вона може і спати. Одне ліжко виготовляється за дві години, вартість виготовлення 150 євро. Експлуатація ліжка отримала високу оцінку від українських солдатів в умовах війни”, – каже Інна  Солопова,  інженер –технолог КП “Дніпропетровський метрополітен”

      В місті оголошено тривогу. Дніпрянин Михайло часто користується саме метрополітеном не лише як міським транспортом, але і як укриттям

“Наразі триває повітряна тривога, я скористався метрополітеном як укриттям. Лавки зручні і комфортні, адже не всі можуть вистояти тривалу тривогу – якщо це літні люди чи діти. Тому хотілося б, аби такі лави були на всіх станція метро”, – каже він.

Дніпряни вдячні міжнародним партнерам за підтримку у надскладний час для країни. А ми нагадуємо – коли звучить повітряна тривога, прямуйте до найближчого укриття!

Фото Валерій Кравченко

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра, Транспорт в Дніпрі

Позначки: , , ,

Поділитися: