Skip to content

Дніпровська альпіністка Ірина Караган: «Спорт – це теж територія війни!»

Дарина Сухоніс

Новини Дніпра: Інтерв'ю з альпіністкою Іриною Караган

Це дніпрянка Ірина Караган. Вона здійснила сходження на Деналі – найвищу гору Аляски та всієї Північної Америки. До цього Ірина вже розгортала прапор України на багатьох вершинах, в тому числі на Евересті, передає журналіст “Наше Місто”.

“Для мене спорт – це теж територія війни. 23 лютого я повернулась до Дніпра, а їхати потім з міста і думки не було”, – каже Ірина.

“Деналі дуже близько до Північного Полюсу, вона дуже холодна. Там нестійкий прогноз, швидко змінюється погода, там набагато холодніше, ніж в Антарктиді. Про Деналі я мріяла. Я знала, що вона складна, чула про це раніше. І так, я вам скажу: серед вершин, де я була, так, вона важка і складна. Вона “чесна”. Якщо інші вершини зараз оточує багато комерційного сервісу, то на Деналі ти все робиш сам. Чесно, я навіть на Евересті так не мерзла, як на Деналі. Деналі — це взагалі окрема історія, експедиція. Тут ти все несеш сам. І речей стільки багато: ти повинен на два тижні все нести з собою сам. Це дуже важко, і тому беруть з собою санки. В мене на спуску був рюкзак такої ваги, що я не могла його з землі підняти. Тому я навіть його не знімала. Тепер в планах Австралія. “, — розповідає про сходження Ірина.

Ірина на вершині Деналі

А після закінчення війни і перемоги України Ірина мріє, щоб усі повернулись в Україну. Ті, хто наразі виїхав. Щоб молоді українці, взявши найкраще там, розбудовували нову країну тут.

Фото Валерій Кравченко

Категорія: Відео, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Спорт

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: