Skip to content

Свято 11 вересня – Головосічення: що категорично заборонено робити в цей день

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Головосічення свято

Народне свято 11 вересня відоме під назвами Федорин день, Федорини вечірки, Іван Пісний, Усікновення глави Іоанна Предтечі. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на УНІАН.

За старим стилем в цей день церква відзначала Усікновення голови Іоанна Предтечі і згадувала страту пророка Іоанна Хрестителя за указом падчерки царя Ірода. Цей день відомий також як Головосічення і вважається святом через те, що в цей день не працюють.

У це народне свято наші предки тримали строгий одноденний піст і їли тільки пісну їжу. Це була данина поваги Іоанну Пророку, який за життя багато років постив у пустелі. Також у свято 11 вересня прибирали ріпу і збирали коріння, викопували пізню картоплю.

Що не можна робити 11 вересня

  • За давніми віруваннями, в це свято категорично заборонено розрізати ножем круглі предмети, такі як помідори і капусту.
  • Не можна брати в руки гострі предмети, такі як ножі, ножиці, лопати, серпи і сокири, а також не можна вишивати і в’язати.
  • У Федорин день, за давніми прикметами, не можна мити голову, піднімати предмети з землі, вести порожні розмови і фарбувати губи.
  • Також в це свято не варто нікому брехати, інакше обман швидко розкриється.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: