Skip to content

Субсидії в Україні: як отримати пільгу, якщо не всі зареєстровані члени сім’ї живуть в будинку

Софія Танченко

Новини Дніпра: Хто може отримати субсидію

В Україні громадяни, які не мають змоги оплачувати комунальні послуги самостійно, мають право оформити житлову субсидію. В період повномасштабної війни почастішали випадки, коли в квартирі (будинку) є зареєстровані люди, які фактично там не проживають, адже виїхали за кордон. Але навіть у такому випадку можна оформити субсидію. Треба лише кілька документів для доказів того, що зареєстровані члени сім’ї там не проживають, передає «Наше місто» з посиланням на сайт Безоплатної правової допомоги.

Хто може отримати субсидію

Субсидія призначається вразливим споживачам житлово-комунальних послуг – мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.

Призначається соціальна допомога одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб з урахуванням усіх зареєстрованих осіб.

Як оформити субсидію, якщо не всі зареєстровані особи проживають у будинку

Для підтвердження факту не проживання за місцем реєстрації, особі, яка оформляє собі субсидію, необхідно надати додатково наступні документи

  • довідки про нарахування плати за житлово-комунальні послуги в іншому житловому приміщенні; довідки про відвідування дитячого садочка або школи дитиною,
  • довідки з місця навчання, роботи – із зазначенням фактичного місця роботи;
  • договори оренди житла в іншому місці, тощо.

Якщо необхідні підтверджуючі документи будуть надані, то  дохід таких членів сім’ї при розрахунку до субсидії враховуватись не буде.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: