Skip to content

Місце для автомата з кавою та роздягальня водної станції: за оренду яких об’єктів на Дніпропетровщині бізнес змагається на державних онлайн-аукціонах

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Дніпропетровщину з початку повномасштабного вторгнення регулярно атакує ворог. Але навіть попри роботу в умовах війни, бізнес в області працює і шукає можливості для розвитку.  Із 24-ого лютого 2022-го року у державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі громади та регіональне відділення Фонду державного майна в Дніпропетровській області провели 832 аукціони з оренди комунального та державного майна. І саме завдяки цьому бюджети державного та місцевого рівня отримуватимуть понад 4 мільйони гривень щорічно. Під час війни бізнесменів чи не найбільш турбує питання приміщень – де працювати, як знайти місце для роботи офісу, виробництва чи підприємства. У чому переваги оренди через онлайн-аукціони, які з лотів виявляються найзатребуванішими та що пропонують орендувати – розповідаємо у матеріалі.

Традиційно увагу бізнесу привертають приміщення у адмінбудівлях або лікувальних закладах. У таких обʼєктах можуть бути підведені комунікації, зручне розташування і часткове облаштування під офіс чи, приміром, аптеку або ж магазин. 

Орендувати через сайт Прозорро.Продажі можна різні варіанти нерухомості – офіси, склади, промислові споруди тощо.

Наприклад, у Дніпрі 6 учасників змагалися за частину приміщення у КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №4». Геть невелике, бо призначене для розміщення торговельного автомата з продажу кави. Під час торгів вартість об’єкта зросла з 200 гривень на місяць до майже 6 тисяч.

У 27 разів зросла ціна оренди частини нежитлових приміщень (роздягальня водної станції) площею майже 114 квадратних метрів у місті Дніпро. За об’єкт, ціна якого стартувала з 745 гривень на місяць активно боролися два учасники аукціону. Перемогла ставка у 20 тисяч гривень. Тож тепер орендар щомісячно сплачуватиме цю суму до держбюджету.

Ще троє учасників у Дніпрі змагалися за приміщення для кав’ярні, бару, закусочної або буфету в лікувальному закладі – на цокольному поверсі обласної клінічної офтальмологічної лікарні. Вартість об’єкта на 7 квадратів стартувала з 18 гривень на місяць. Переміг орендар, який запропонував 7500 тисяч гривень щомісяця. А кошти від оренди надходитимуть у бюджет області.

«Запроваджений понад три роки тому механізм оренди державного та комунального майна через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі дав можливість громадам ефективно управляти своїми активами. Система онлайн-аукціонів побудована так, що ніхто не може вплинути на хід або результати торгів, кожен охочий має доступ стежити за їхнім перебігом, а ринкова ціна за обʼєкт визначається через конкуренцію учасників між собою. Наприклад, завдяки конкуренції та інструменту онлайн-аукціонів на Дніпропетровщині стартова вартість оренди обʼєкта в середньому зростає у 1.8  раза. Водночас для бізнесу інструмент державних онлайн-аукціонів — це доступ до активів, які може виставити на торги лише держава або громада, чесне та відкрите змагання за обʼєкти та гарантії виконання угод», — зазначає Марія Захаренко, керівниця відділу взаємодії з органами влади АТ «Прозорро.Продажі».

У системі  Прозорро.Продажі доступні для оренди десятки тисяч об’єктів практично у всіх регіонах країни. Принцип пошуку оптимальних варіантів приміщень простий: треба відфільтрувати регіон, вартість, площу чи інші характеристики. Далі – подається заявка на участь в аукціоні, а  потім все залежить від  конкурентоспроможності учасника. Оренду нежитлового приміщення за ринковою ціною, фіксацію встановленої вартості на весь період оренди, впевненість у прозорості процедури торгів і можливість конкурувати – все це гарантує учасникам аукціонів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі.

Щоб знайти приміщення державної або комунальної власності для оренди у Полтаві чи області, необхідно зайти на сайт Прозорро.Продажі до розділу “Аукціони”. Там обрати напрям роботи “Оренда державного та комунального майна” і отримати список доступних приміщень. Коли ви виберете об’єкт потенційної оренди, то можете зареєструватися і подати заявку на участь у торгах та зробити переможну ставку.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі та Фонд держмайна України.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: