Skip to content

Надала допомогу понад 6 тис. поранених: історія медсестри з Дніпра, яка 40 років присвятила порятунку людей

Ксенія Куземко

Надала допомогу понад 6 тис. поранених: історія медсестри з Дніпра, яка 40 років присвятила порятунку людей

Сьогодні тендітні та хоробрі медсестри роблять величезні подвиги щодня. Вони не тільки лікують рани, а й піклуються про комфорт та стан кожного хворого. Від самого початку війни відділення політравми міської лікарні почало приймати цивільних пацієнтів та військовослужбовців з різноманітними видами травм та поранень отриманих внаслідок військової агресії російських загарбників. Протягом півтора року руки старшої медичної сестри відділення врятували вже тисячі життів пацієнтів. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради.

Пані Маргарита працює в лікарні протягом 40 років, і за час війни вже надала допомогу понад 6 тисячам поранених.

Кожний з пацієнтів відділення-це окрема історія, гідна написання оповідання.

Проте деякі з них жінка пригадує і досі. Особливо запам‘ятався випадок, коли всі лікарі були в операційній, а у іншого пацієнта під час перев‘язки, при видаленні тампона з рани стегна почалась активна артеріальна кровотеча і пацієнт втратив свідомість. Довелося самотужки накладати турнікет, зупиняти кровотечу, транспортувати до операційної, де лікарі виконали пластику пошкодженої магістральної судини. Пацієнт не помер від кровотечі та не втратив уражену кінцівку тільки завдяки пильності та щоденним перев‘язкам старшої медсестри. Через 2 тижні пацієнт з вдячністю залишив лікарню.

Також запам‘ятався випадок, лікування віськовослужбовця, що потрапив до відділення після поранення в боях під Бахмутом внаслідок поранення танковим снарядом з масивним дефектом шкіри,м’язів та критичною крововтратою.

Завдяки злагодженій праці всього колективу відділення, низки операцій, щоденним перев‘язкам,пересадсі шкіри, через 3 тижні пацієнт залишив стіни медичного закладу впевнено крокуючи на зустріч до своєї сім‘ї.

Командна робота лікарів та медсестер ладна подолати будь-які випробування. Їхня спільна місія – дарувати надію, зцілення та відновлення.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: