Skip to content

Стаж роботи за кордоном: чи буде нарахована пенсія в Україні

Ксенія Куземко

З початком повномасштабної війни більшість громадян України виїхали за кордон і почали там працювати. Крім цього, значна кількість співвітчизників регулярно виїзджала за кордон на заробітки. Тому виникає запитання: чи зараховується стаж роботи за кордоном в українську пенсію? Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на “На пенсії“.

У 2001 році Україна уклала спеціальну угоду, яка підтверджує, що документи, видані та засвідчені гербовою печаткою відповідних державних органів на території однієї сторони, будуть визнаватися законними на території іншої сторони без потреби легалізації.

Проте ця угода діє лише відносно Литви. Це означає, що ваша трудова книжка буде дійсною як для України, так і для Литви.

У певних ситуаціях Пенсійний фонд України може вимагати додаткові документи. Якщо це станеться, вам потрібно буде написати офіційне звернення з проханням надати допомогу у отриманні цих документів. Якщо місцевий орган не реагує на ваш запит, варто подати заяву до обласного управління Пенсійного фонду України.

Також можливо додати копію вашої трудової книжки до звернення. Можливо, з огляду на наявні документи, вирішать, що ваш стаж може бути врахований і без додаткових запитів.

Важливо переконатися, що вам взагалі правомірно відмовлено у зарахуванні до стажу вказаного періоду.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: