Skip to content

В Дніпрі та області з 15 серпня заборонять ловити раків: який штраф загрожує порушникам

Олена Завгородня

З 15 серпня в Дніпрі та області встановлюється заборона на вилов раків. Про це повідомляється на сайті Дніпропетровського рибоохоронного патруля, пише «Наше Місто».

«Відповідно до Наказу № 121 Дніпропетровського рибоохоронного патруля, з 15 серпня по 30 вересня 2023 року встановлюється заборона лову раків на період їхньої другої линьки», – йдеться в повідомленні.

Як пояснюють фахівці, линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

«Причиною линьки раків є їхній ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені», – повідомиляється на сайті рибоохоронного патруля.

За порушення передбачено штрафи. За кожен незаконно добутий екземпляр рака доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 грн та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків в рибогосподарських водних об’єктах. Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам, – 11 см у каскаді Дніпровського водосховища, 10 см – в інших водних об’єктах.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: