Skip to content

Чи потрібно міняти закордонний паспорт при зміні прізвища: що варто знати дніпрянам

Олена Завгородня

Якщо жінка вийшла заміж і вирішила змінити прізвище, то їй потрібно буде змінити і низку документів, що ідентифікують особу. Що саме і в які терміни потрібно міняти, а також де це можна зробити – пише сайт «Наше Місто»  з посиланням на Міграційну службу Дніпропетровської області.

«Якщо Ви змінили прізвище, то протягом місяця треба змінити і паспорт громадянина України, і закордонний паспорт, а також ідентифікаційний код, водійське посвідчення, страховий поліс і банківські реквізити», – повідомляє Міграційна служба.

Зрозуміло, що пріоритетом має бути внутрішній паспорт.

Після оформлення документів про укладення шлюбу, у РАЦСі ставлять позначку про необхідність замінити документи протягом місяця після реєстрації шлюбу. У випадку пропущення строку, наданого для обміну, законодавством передбачений штраф.

Щоб замінити закордонний паспорт при зміні прізвища, оскільки зі старим прізвищем він чинний тільки місяць, треба принести до міграційної служби пакет документів:

  • новий внутрішній паспорт,
  • старий закордонний паспорт,
  • ідентифікаційний код і написати на місці заяву-анкету.

Крім того, одразу після зміни внутрішнього паспорта, у прикордонну службу направляється інформація про недійсність тепер вже старого закордонного паспорта. Згідно з законом, закордонний паспорт при зміні прізвища видається на 10 років. Тобто, ви можете спокійно користуватися ним весь цей час.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: